The Body Shop Kosovo

SI TA VENDOSIM FONDATINËN

Dukja e lëmuar dhe me fytyrë të freskët fillon me gjetjen dhe aplikimin e fondatinës së duhur. Për t’ju ndihmuar të keni pamje natyrale, por më të mirë, ne kemi përmbledhur këshillat tona kryesore se si të aplikoni fondatinën.

4 HAPAT E APLIKIMIT TË FONDATINËS

Ne duam ta bëjmë sa më të lehtë që të jetë e mundur për ju që të krijoni bazë të përsosur. Kjo është arsyeja pse ne kemi bashkuar katër hapa të thjeshtë për të aplikuar fondatinën. Me pak njohuri dhe disa produkte të mira, ne do t’ju ndihmojmë të arrini pamjen natyrale.

HAPI 1: PASTRONI FYTYRËN + HIDRATOJENI

Siç do t’ju thotë çdo artist i mirë, përgatitja e sipërfaqes është çelësi për të aplikuar çdo lloj mbulimi. Dhe kur bëhet fjalë për fytyren tuaj të mrekullueshme, së pari kjo do të thotë një larje e mirë. Provoni larjen tonë të shkëlqyer të fytyrës me vitaminë E, një pastrues gjithëpërfshirës që i përshtatet të gjitha llojeve të lëkurës. Tekstura e lehtë dhe kremoze ndihmon që lëkura të ndihet sikur lagështia është bllokuar. Më pas duhet të lini një hidratues të mirë të qëndrojë në fytyrë për 10 minuta. Kremi ynë hidratues me vitaminë E ndihmon në rikthimin e hidratimit dhe i jep shkëlqim lëkurës tuaj natyrale. Pas këtyre dy hidratuesve, do të keni bazën perfekte të pastër dhe të butë për përzierjen e fondatinës.

HAPI 2: PËRDORNI NJË PRIMER

Sekreti i grimerëve për një mbulim të butë dhe natyral të fondatinës është një ‘primer’ që do të thotë ‘bazë grimi’. Është e vështirë të dihet nëse çdo këshillë dhe truk që dëgjojmë për kujdesin e lëkurës është plotësisht i nevojshëm – kjo varet gjithmonë nga eksperimentimi dhe preferenca personale. Por, shumica e ekspertëve të bukurisë priren të pajtohen se një primer ndihmon në krijimin e një baze të barabartë dhe ndihmon që fondatina të aplikohet më mirë dhe të zgjasë më gjatë. Ne kemi një superyll të vërtetë për ju, Instablur™ Primer. Ajo rrëshqet duke u ndjerë pa peshë dhe ndihmon lëkurën të ndihet e mbushur dhe të duket e përsosur. Nëse keni lëkurë më të yndyrshme, kjo mund të ndihmojë në matifikimin dhe zvogëlimin e pamjes së poreve. Aplikojeni me majat e gishtave dhe lëkura ndihet e lëmuar e mëndafshtë dhe duket e njëtrajtshme.

HAPI 3: APLIKONI FONDATINEN

Koha të aplikoni fondatinën e ëndërruar në fytyrën tuaj të përgatitur mirë. Për një mbulim të gjysmë mat, shikoni gamën tonë të shkëlqyer Fresh Nude Foundation. Kemi zgjedhje të shkëlqyer në nuancat e lëkurës me pamje natyrale, 16 për të qenë të saktë. Është e mrekullueshme për të gjitha llojet e lëkurës, e pasuruar me ujë trëndafili anglez dhe aloe vera nga marrëveshja per Tregti të Ndershme, një formulë e hareshme hidratuese që ndihmon lëkurën të ndihet më e lëmuar dhe të duket menjëherë e freskët. 1 ose 2 pompa është gjithçka që ju nevojiten, lyejeni me majat e gishtave dhe më pas shpërndajeni në mënyrë profesionale me furçën tonë të fondatines Fresh Nude, duke fërkuar butësisht me lëvizje rrethore rreth fytyrës tuaj nga qendra jashtë.

HAPI 4: FINALIZONI PAMJEN TUAJ

Për shkak se tani jeni një profesionist i grimit, do ta dini se ka një sekuencë përfundimtare që do të vulosë dukjen tuaj. Gjithçka që ju nevojitet është një pudër e shkëlqyer për fytyrën dhe furçë për pudër për të vendosur fondatinën tuaj në vend. Pudra jonë kompakt Fresh Nude Face Base është një finale e bukur e lehtë për lëkurën tuaj të mrekullueshme. Ndihmon në mbulimin e papërsosmërive dhe ndihmon të keni pamje pa të meta për të cilën jeni më se i denjë. Merrni furçën tonë speciale për pudër me kupolë dhe rrotulloni butësisht pudrën tonë në qafë dhe fytyrë, duke i kushtuar vëmendje të veçantë çdo zone që mund të bëhet më e yndyrshme. Gjithashtu, do të ndihmojë edhe tonin e lëkurës tuaj me një pamje natyrale prej kadifeje që zgjat gjithë ditën.

SI TË GJENI FONDATINËN E DUHUR

Kur bëhet fjalë për të përsosur bazën tuaj, është e rëndësishme të gjeni fondatinën që i përshtatet më mirë lëkurës tuaj. Dhe është gjithashtu e rëndësishme të keni parasysh se çfarë lloj mbulimi ju pëlqen. Udhëzuesi ynë i zbërthen të gjitha dhe ju ndihmon të lundroni në botën gjithnjë të ndërlikuar të fondatinës. Në fund të fundit, fondatina juaj është baza e pamjes tuaj të plotë të grimit, kështu që dëshironi që ajo të jetë një përputhje perfekte.

MËNYRA MË MIRË PËR TË APLIKUAR FONDATINËN

Nëse po pyesni veten, cila është mënyra më e mirë për të aplikuar fondatinën, ka shumë mjete të ndryshme për të eksperimentuar. Më e dukshme dhe më e përshtatshme janë gishtat tuaj. Vetëm sigurohuni që të jenë të pastër dhe të mos kenë asnjë mbetje tjetër grimi. Prekja e lehtë – lëvizjet e fërkimit ose rrotullimit – do të ndihmojnë në mbulim më të butë dhe më të barabartë. Nëse dëshironi të përdorni një pajisje profesionale, ju keni furçën tonë Fresh Nude Foundation, e cila ndihmon me një mbulim të mrekullueshëm dhe të pastër. Fondatina nuk është bojë dhe preferon një fërkim të butë në vend të një goditjeje artistike. Ose për një përfundim shumë më natyral, provoni sfungjerin tonë të lezetshëm dhe të zgjuar për fytyrë, tekstura e tij sfungjerore duhet të laget fillimisht, më pas shpërndajeni fondatinën rreth fytyrës me një lëvizje rrethore.

KËSHILLA PËR APLIKIMIN E FONDATINËS

KËSHILLA 1 - GJITHMONË PËRGATITNI LËKURËN TUAJ

Pak është padyshim më shumë kur bëhet fjalë për fondatinën. Janë disa gjëra që duhet bërë patjetër kur bëhet fjalë për një pamje natyrale, që përfshijnë përgatitjen me një pastrues dhe hidratues të mirë. Jini të sigurt se lëkura juaj e shëndetshme natyrale është kampione këtu dhe thjesht po e përmirësoni atë me fondatinë.

KËSHILLA 2 - DRITA NATYRALE ËSHTË MË MIRË

Këshilla kryesore e grimerit është të gjeni gjithmonë dritën më të mirë që duhet të aplikoni dhe kontrolloni punën tuaj. Drita natyrale është gjithmonë më e mira, kështu që merrni një pasqyrë grimi dhe drejtohuni te një dritare ose ndriçimi më i mirë në shtëpi, gjithmonë mund të kontrolloni pasqyrën tuaj kompakte ose telefonin me kamerë kur jeni jashtë në dritën natyrale. Urime – dukeni mahnitëse.

KËSHILLA 3 - MOS HARRONI TË PËRFSHINI TË GJITHA PJESËT

Kur jeni duke përgatitur veprën tuaj të artit, apo thënë ndryshe fytyrën tuaj, mos lini pas dore zonat përreth si qafa dhe veshët – ato nuk kanë nevojë për mbulim të plotë, por përfshijini ato. Një përzierje pak e kujdesshme do të parandalojë efektin e dukjes qesharake te fondatinës si maskë.

KËSHILLA 4 – RREGULLONI GRIMIN EDHE JASHTË

Mos dilni nga shtëpia pa elementet per përmirësim te grimit. Produkti ynë i fytyrës All-in-one me fondatinë dhe pudër, ka një pasqyrë të përshtatshme dhe do të ju ndihmojë në çdo papërsosmëri të lëkurës në çdo kohë të ditës apo natës. Mos harroni të merrni furçën tuaj të preferuar të pudrës në çantën tuaj të kozmetikës.

“Përputhje e shkëlqyer e ngjyrave për lëkurën time. Mbulim i mirë pa qenë i trashë dhe mat. Produkt i shkëlqyer.”

– FranH

Rreth Fondatinës Fresh Nude

SI TË APLIKONI KORREKTORIN?

Ne nuk mendojmë se ka një qenie njerëzore në planet që nuk ka përdorur korrektorin në ndonjë moment krize kompleksi, dhe më pas ka vlerësuar maskimin e njollave. Por, si me fondatinën, pyetja e madhe që të gjithë duam t’u bëjmë profesionistëve është ‘si të aplikoni korrektorin?’

Në këtë rast, le t’i drejtohemi për ndihmë korrektorit tonë Fresh Nude Serum. Pasi të keni aplikuar fondatinën, lyejeni butësisht me një gisht ose furçë të pastër. Zbutet lehtë në lëkurën delikate dhe ndihmon në rikthimin e pamjes natyrale. Ose për një mbulim mesatar mbi papërsosmëritë dhe rrathët e errët, provoni shkopin tonë të lehtë Concealer All-in-One.

Ose nëse një njollë e bezdisshme kërcënon të marrë të gjithë vëmendjen, përsëri, pasi të keni aplikuar fondatinën, përdorni korrektorin tone Matte Clay dhe lyeni me kujdes zonën e shqetësimit me sfungjerin e tij shoqërues ose me një gisht të pastër. Mbulimi i tij i butë mat do të ndihmojë që lëkura të duket e pastër dhe e njëtrajtshme, duke ndihmuar në rivendosjen e besimit tuaj për të përballuar botën me një buzëqeshje. Sido që të jetë gjendja e lëkurës, mund të jeni të sigurt që aplikimi i kujdesshëm i korrektorit do të ndihmojë në qëndrueshmërinë e besimit tuaj.

FINALIZONI PAMJEN TUAJ ME DISA NGJYRA NE FAQE

Siç e di çdo artist, drita dhe hija i shtojnë një verbim dhe tredimensionalitet një sipërfaqeje. Pra, pavarësisht nëse doni të dramatizoni mollëzat tuaja me një shkëlqim të bronztë të puthur nga dielli ose të shtoni një ngjyrë rozë në faqet tuaja, Shimmer Waves është miku juaj i ri magjepsës. Është paleta e përsosur e nuancave të ndryshme natyrore. Pra, lëreni të lirë artistin brenda jush dhe zgjidhni një nuancë të mrekullueshme të ngrohtë ose përzieni dy nuanca së bashku për një shkëlqim unik që plotëson tonin e lëkurës tuaj.

Ose provoni All-in-one ngjyrën pë faqe, për një shkëlqim të menjëhershëm. Këshilla kryesore, thithni faqet tuaja dhe më pas aplikoni një shkëlqim pak më të errët nën mollëza me furçën tonë me kënd të përsosur për faqet. 3 ose 4 lëvizje lart të furçës duhet të bëjnë punën. Ose për një skuqje, përdorni furçën tonë ‘blusher’ për të vendosur një nga nuancat rozë rreth pjesës më të lartë të kockës së faqes tuaj.

Mënyra të tjera për të blerë...

CT13_c00362_EDELWEISS_2022_Q2_ECOM_PLP_INROIPS634

Edicioni Ynë Vegan

Ne po e bëjmë më të lehtë se kurrë zgjedhjen e bukurisë vegane dhe rutinave të kujdesit të lëkurës
me linjën tonë të prodhimeve vegane e cila është në rritje – për t'ju ndihmuar të siguroheni
ju jeni të mbuluar – nga koka te këmbët.

Shopping Cart

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.