Posta FALAS për porositë mbi 19.99 EUR
 • Image Description
 • Image Description
 • Image Description
 • Image Description
Edelweiss - Serum Koncentrat për Fytyrën
MBRONË LËKURËN NGA PAPASTËRTIT
5/5
4 Vlerësime
""
Lexo më shumë
Çfarë bën për ty?
Koncentrati ynë më i shitur Drops of Youth™ sapo u bë edhe më i mirë.

E bërë me 99% përbërës me origjinë natyrale, nevojiten vetëm disa pika të koncentratit tonë të ri të serumit ditor Edelweiss për ta lënë lëkurën të duket më e lëmuar, më e freskët, më e fortë* dhe e mbushur me hidratim 24 orë – thjesht pyesni 106 femrat që provuan (dhe e pëlqyen!) serumi ynë i ri në një provë të pavarur të përdoruesit**.

Por çfarë e bën përzierjen tonë të re kaq të jashtëzakonshme? Tani kemi pasuruar çdo shishe me përqendrim të dyfishtë të edelweiss, i cili forcohet natyrshëm (dhe më tepër në mënyrë unike) me acid leontopodik i njohur për vetitë e tij antioksiduese. Në fakt, bima e vogël edelweiss është aq elastike dhe e fuqishme sa që ekstrakti i saj dihet se ka 5 herë më shumë fuqi antioksiduese sesa acetati i vitaminës E. Shumë e jashtëzakonshme, apo jo? Ne kemi pasuruar serumin tonë vegan edhe me peptide me origjinë natyrore, vetëm për masë të mirë. Me origjinë nga orizi, peptidet dihet se ndihmojnë në ruajtjen e barrierës natyrore të lagështisë së lëkurës.

Kjo formulë e lehtë, jo ngjitëse, që përthithet shpejt formon gjithashtu një shtresë të padukshme mbi lëkurën tuaj për të ndihmuar në mbrojtjen e saj nga ndotja e brendshme dhe e jashtme (perfekte për të gjitha llojet e qyteteve), të cilat mund të çojnë në dehidratim, mpirje dhe plakje të parakohshme të lëkurës.

Ka edhe një surprizë tjetër – shishja jonë e riciklueshme*** tani është bërë edhe me xham të ricikluar. Çfarë nuk duhet dashuruar?

Hidhni disa pika çdo ditë dhe do të keni atë shkëlqim me fytyrë të freskët, pas shtrirjes, para udhëtimit, me pamje të shëndetshme në asnjë kohë!

* Lëkurë që duket e shëndoshë me lagështi, me sipërfaqe të lëmuar. Lëkura duket e ringjallur dhe e rifreskuar.

** Rezultatet e provës së përdoruesit gjatë një periudhe 4-javore: 106 gra të moshës 25-40 vjeç.

*** Pa përfshirë pipetën. Aty ku lejojnë objektet lokale.

 • Koncentrat/serum ditor

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme

 • E lë lëkurën të ndjehet më e freskët dhe më e lëmuar

 • Ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga ndotja

 • Bërë me 99% përbërës me origjinë natyrale

 • Tashmë i pasuruar me përqendrim të dyfishtë të edelweiss

 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane

 • Jo komedogjenik (nuk bllokon poret)

 • I testuar dermatologjikisht

Përbërësit
Shih listën e plotë të përbërësve
25.60€ - 33.60€
32.00€ - 42.00€
25.60€
32.00€
25.6 pikë
-
+
Shto në shportë
Si përdoret

 1. Së pari, bëni një pastrim të mirë me koncentratin tonë pastrues nga Edelweiss. Kjo do të ndihmojë në larjen e gjithë asaj papastërtie, ndotjeje dhe grimi, kështu që serumi juaj të funksionoj edhe më efektivisht.

 2. Shtrydhni 2-3 pika të serumit tonë në dorën tuaj dhe masazhoni butësisht në lëkurën e pastruar çdo mëngjes dhe mbrëmje.

 3. Jepini disa sekonda për t'u zhytur përpara se të përdorni kremin tonë zbutës të ditës Edelweiss ose kremin për zbutjen intensive të ditës Edelweiss.

4 Vlerësime
5 / 5
Arberie
Me pelqen e gjithe linja! Lekura ime nuk ka qene kurre me e hidratuar?
Gona
Literalisht ky produkt ka bo mrekulli nuk e nderroj kurre???
Arita Hasani
Leonora Mehmetaj
Të rekomanduara
20%
PËR LËKURËN E THATË
12.00€
15.00€
Shto në shportë
20%
2 NË 1 - MBRON DHE HIDRATON
24.00€
30.00€
Shto në shportë
20%
Për lëkurë të dehidratuar
23.20€
29.00€
Shto në shportë
20%
Për lëkurë që duket më e freskët
25.60€ - 28.00€
32.00€ - 35.00€
Shto në shportë
20%
12.00€
15.00€
Shto në shportë
20%
Për lëkurë pa jetë
28.00€ - 32.00€
35.00€ - 40.00€
Shto në shportë
20%
Për lëkurë më të butë
16.00€
20.00€
Shto në shportë
20%
Për lëkurë pa jetë
12.80€
16.00€
Shto në shportë
Ju duhet ndihmë?
Live chat
E hënë – E dielë
10 AM – 10 PM
Rreth nesh
Rreth nesh
Karriera
Falemnderit. Jeni abonuar me sukses!
© 2024 The Body Shop International Limited
® A Registered Trademark of The Body Shop International Limited
™ A Trademark of The Body Shop International Limited All Rights Reserved.
The Body Shop Franchise Owned and Operated Under License by Axiom Shpk
Produkti u shtua në shportë
Ka ndodhur një gabim. Ju lutem provoni prap!
Produkti u shtua në Listën e Dëshirave