The Body Shop Kosovo

Spiced Orange Shower Gel

Spiced Orange Shower Gel

0/5
0 Mendime

Sillni atë ndjenjë komode dhe festive në dush këtë sezonë, falë aromës komode dhe xhelit të dushit freskues Spiced Orange. Rrethojeni veten me aromat relaksuese të aromës së portokallit, vaniljes dhe kanellës ndërsa bëni shkumë, të formuluara me vajra esencialë të lëvozhgës së portokallit.

Ky lares vegan dhe sezonal është bërë me 92% përbërës me origjinë natyrale dhe aloe vera organike të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Meksika. Fakt fantastik: tregtia jonë ndihmon për të mbështetur fermeret indigjene që jetojnë në buzë të pyjeve tropikale.

E përkryer për të gjitha llojet e lëkurës, tekstura e lehtë e xhelit shndërrohet në një shkumë të pasur me flluska, duke e lënë lëkurën tuaj të ndjehet e freskët dhe e pastër. Dhe shishja është 100% e riciklueshme*, kështu që ju mund të bëni pak për planetin. *Aty ku lejojnë lehtësirat lokale, përjashtohen kapakun dhe etiketën.

 • Xhel dushi
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës
 • Teksturë e lehtë xhel
 • I jep lëkurës një ndjenjë të pastër dhe të freskët
 • 92% përbërës me origjinë natyrale
 • Bërë me aloe vera organike të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
Clear

Si përdoret

 1. Hiyni në dush ose banjë.
 2. Pastrojeni atë trup të bukur për t’u ndjerë i pastër dhe i rifreskuar.
 3. Shpërlajeni dhe thajeni.
 4. Për një ndjenjë të plotë komode dhe festive, vazhdoni me Gjalpin tonë të Trupit Spiced Orange ose Jogurtin e Trupit Spiced Orange. Ose ndoshta edhe një spërkatje e lehtë e Ujit tonë të tualetit Spiced Orange.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Spiced Orange Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Betaine, Sodium Chloride, Parfum/Fragrance, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Gluconate, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Water/Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water, Limonene, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Eugenol, Denatonium Benzoate, CI 15510/Orange 4, CI 19140/Yellow 5.

My Review for Spiced Orange Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.