The Body Shop Kosovo

Kindness & Pears Body Yogurt

Kindness & Pears Body Yogurt

0/5
0 Mendime

Është sezoni perfekt për përkëdheljen festive me Jogurtin tonë të Trupit Kindness & Pears.

Një aromë festive e edicionit special, hidratuesi ynë është pasuruar me ekstrakt dardhe nga Italia dhe nota të dardhës me lëng, luleshtrydhe dhe fasule tonka të ngrohta. Kjo aromë e ëmbël, e gjallë dhe me shije frutash është e garantuar për t’ju lënë të ndieni atë mirësinë e Krishtlindjes.

Merrni një sasi të këtij kremi xhel të lehtë dhe aplikoni në të gjithë trupin. Përthithet menjëherë (edhe në lëkurë të lagur) dhe ju bën të ndiheni më të butë, më të lëmuar dhe të hidratuar me lagështi 48 orë.

Përveç ekstraktit të dardhës, kjo surprizë e dashuruar me trupin është pasuruar edhe me gjalpë shea të punuar me dorë të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Gana dhe qumësht organik të bajames të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Spanja.

 • Krem hidratues për trupin
 • E përkryer për lëkurë normale deri në të thatë
 • 48 orë lagështi që absorbon shpejt
 • Aromë e ëmbël, e gjallë dhe me shije frutash
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht

Komuniteti i Tregtisë së Drejtë Gjalpë Shea
Gjalpi Shea është gjalpi më i pasur, më kremoz që i ndihmon produktet tona të lyejnë lëkurën tuaj në dashuri dhe ushqim.

Komuniteti i Tregtisë së Drejtë Qumësht Organik dhe Vaj Bajame
Qumështi dhe vaji ynë i bajames, i dashur për lëkurën, është i pasur me vitaminë E, të rritur nga ‘Ekspertët tanë të Bajameve’ në Spanjë.

Clear

Si përdoret

 1. Merrni një sasi jogurt të trupit.
 2. Aplikoni në lëkurë të thatë ose të lagur me masë ose bujari.
 3. Ajo zhytet direkt, kështu që mos u shqetësoni për të pritur për t’u veshur pas aplikimit.
 4. Lëkura ndjehet e hidratuar, zbutur dhe relaksuar.
 5. Duajeni dhe hidratoni lëkurën tuaj një herë në ditë.

Si përdoret

 1. Merrni një sasi jogurt të trupit.
 2. Aplikoni në lëkurë të thatë ose të lagur me masë ose bujari.
 3. Ajo zhytet direkt, kështu që mos u shqetësoni për të pritur për t’u veshur pas aplikimit.
 4. Lëkura ndjehet e hidratuar, zbutur dhe relaksuar.
 5. Duajeni dhe hidratoni lëkurën tuaj një herë në ditë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Kindness & Pears Body Yogurt

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol, Dimethicone, Butylene Glycol, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Carbomer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Dimethiconol, Caprylyl Glycol, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Pyrus Communis Fruit Extract/Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Citronellol, Citric Acid, Coumarin, Benzyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.

My Review for Kindness & Pears Body Yogurt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.