The Body Shop Kosovo

Wild Pine Body Butter

Wild Pine Body Butter

0/5
0 Mendime

Frymëzoni shqisat tuaja me këtë aromë freskuese dhe jepini lëkurës tuaj një shkëlqim hidratues dhe me pamje të shëndetshme me Gjalpin tonë të Trupit nga Pisha e Egër.

Nuk ka shoqërues më të mirë për lëkurën tuaj të thatë sesa ky gjalpë i pasur që shkrihet në lëkurën tuaj, duke ju dhënë deri në 96 orë hidratim. Merrni erë të vajit esencial të pishës, i njohur për aromën e tij energjike dhe qartësuese, me nuanca nenexhiku dhe druri të sandalit. Gjalpi ynë është pasuruar me gjalpë shea të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit me burim nga Gana, ku tregtia jonë ka ndihmuar në sigurimin e pavarësisë për mbi 600 gra që nga viti 1994.

E bërë me 97% përbërës me origjinë natyrale, kjo strukturë vegane jo ngjitëse dhe jo e yndyrshme do t’ju mbajë lëkurën më të butë dhe më të lëmuar. Pasi të keni përdorur gjalpin tuaj ushqyes të trupit dhe ripërdoreni tenxheren për ruajtjen e copave dhe bobs, ose futeni atë në riciklim*.

 • Gjalpë trupi
 • Për lëkurë të thatë
 • Cilësi e pasur, jo ngjitëse, jo e yndyrshme
 • E lë lëkurën të ndjehet më e butë dhe më e lëmuar
 • 97% përbërës me origjinë natyrale
 • Bërë me gjalpë shea të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Gana
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
Clear

Si përdoret

 1. Pastroni dhe lëmojeni  trupin duke përdorur xhelin tonë për dush Wild Pine dhe skrabin për trupin Wild Pine.
 2. Pasi ta keni tharë lekuren, aplikoni një sasi gjalpë trupi.
 3. Aplikoni gjalpin ne lëkurën tuaj me masë  – mos harroni t’u jepni atyre gjunjëve dhe bërrylave pak kujdes shtesë.
 4.  Zbutni lëkurën tuaj një herë në ditë për ta mbajtur atë të ndjehet e butë dhe e hidratuar
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Wild Pine Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Tocopherol, Coumarin, Pinus Sylvestris Bud Extract, Citric Acid, Limonene, Cinnamal, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1, CI 14700/Red 4.

My Review for Wild Pine Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.