The Body Shop Kosovo

Spiced Orange Body Butter

96 ORË HADRATIM

VEGAN

Spiced Orange Body Butter

96 ORË HADRATIM

VEGAN

0/5
0 Mendime

Shijoni lëkurën e lëmuar dhe me erë të këndshme kur përdorni Gjalpin e Trupit Spiced Orange pas banjës ose dushit tuaj këtë sezone festive.

Hidratoni trupin tuaj me këtë gjalpë të pasur, i cili shkrihet në lëkurë duke lënë aromën komode të portokallit të lëngshëm, vaniljes së ngrohtë dhe kanellës me arra. E bërë me 97% përbërës me origjinë natyrale, ky trajtim pas dushit përfshin gjalpë shea të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit me burim nga Gana, ku tregtia jonë ka ndihmuar në sigurimin e pavarësisë për mbi 600 gra që nga viti 1994.

E krijuar për të gjithë – veçanërisht për ata me lëkurë të thatë – kjo formulë jo ngjitëse dhe jo e yndyrshme do t’i japë lëkurës tuaj një shkëlqim natyral duke e mbajtur atë të hidratuar për 96 orë.

 • Gjalpë trupi
 • Për lëkurë të thatë
 • Cilësi e pasur, jo ngjitëse, jo e yndyrshme
 • E lë lëkurën të ndjehet më e butë dhe më e lëmuar 97% përbërës me origjinë natyrale
 • Bërë me gjalpë shea të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Gana
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
Clear

Si përdoret

 1. Pastroni dhe eksfoloni duke përdorur xhelin tonë të dushit Spiced Orange dhe scrub trupi Spiced Orange.
 2. Pasi ta keni tharë lekuren, aplikoni një sasi gjalpë trupi.
 3. Fërkoni lëkurën tuaj – mos harroni t’u jepni atyre gjunjëve dhe bërrylave pak kujdes shtesë.
 4. Merrni frymë në aromën komode dhe festive ndërsa ajo zhytet në lëkurën tuaj përpara se të visheni.
 5. Lëmoni lëkurën tuaj një herë në ditë për ta mbajtur atë të ndjehet e butë dhe e ushqyer me hidratim 96 orë.

Si përdoret

 1. Pastroni dhe eksfoloni duke përdorur xhelin tonë të dushit Spiced Orange dhe scrub trupi Spiced Orange.
 2. Pasi ta keni tharë lekuren, aplikoni një sasi gjalpë trupi.
 3. Fërkoni lëkurën tuaj – mos harroni t’u jepni atyre gjunjëve dhe bërrylave pak kujdes shtesë.
 4. Merrni frymë në aromën komode dhe festive ndërsa ajo zhytet në lëkurën tuaj përpara se të visheni.
 5. Lëmoni lëkurën tuaj një herë në ditë për ta mbajtur atë të ndjehet e butë dhe e ushqyer me hidratim 96 orë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Spiced Orange Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/ Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Water/Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water, Limonene, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid, Eugenol, Linalool, Citral, CI 19140/Yellow 5, CI 14700/Red 4

My Review for Spiced Orange Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.