The Body Shop Kosovo

Joy & Jasmine Body Butter

Joy & Jasmine Body Butter

0/5
0 Mendime

Është koha për t’i dhënë trupit tuaj të bukur një dhuratë për Krishtlindje me Gjalpin tonë të Trupit Joy & Jasmine.

Një aromë festive e edicionit të veçantë, hidratuesi ynë i gëzueshëm dhe i dashur për trupin është pasuruar me ekstrakt jasemini nga India dhe nota me lule portokalli, trëndafili dhe jasemini sensual. Kjo aromë e freskët, e lehtë dhe me lule është e garantuar për t’ju dhënë ndjesinë e Krishtlindjeve.

Aplikoni një sasi bujare për ta lënë lëkurën të ndihet më e butë, më e lëmuar dhe e ushqyer me hidratim 96 orë. Kjo formulë jo ngjitëse, jo e yndyrshme është bërë me 96% përbërës me origjinë natyrore, duke përfshirë gjalpë kakao, gjalpë shea të punuar me dorë të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Gana dhe vaj farë susami të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Nikaragua.

Gjalpi juaj i Trupit gjithashtu vjen në një paketim plastike të ricikluar 100% me një kapak alumini. Ricikloni të dy për t’i treguar planetit tuaj dashuri këtë sezon.*

Është dhurata perfekte vegane e Krishtlindjeve, dhe mos harroni, është një edicion special i Krishtlindjeve, kështu që nuk do të jetë për shumë kohë.

 • Krem hidratues i trupit
 • E përkryer për lëkurë normale deri në të thatë
 • Ndihmon lëkurën të ndihet e mbrojtur dhe e ushqyer me hidratim 96 orë
 • Aromë e freskët, e lehtë dhe me lule
 • Bërë me të paktën 96% përbërës me origjinë natyrore
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht

Gjalpë Kakao
Ky gjalpë legjendar natyral vjen nga bima e kakaos dhe shkrihet në lëkurë në temperaturën e trupit për ta lënë atë kadife-të lëmuar.

Komuniteti i Tregtisë së Drejtë Gjalpë Shea
Gjalpi Shea është gjalpi më i pasur, më kremoz që i ndihmon produktet tona të lyejnë lëkurën tuaj në dashuri dhe ushqim.

Komuniteti i Tregtisë së Drejtë Vaj Susami
Ky vaj i pasur dhe i mëndafshtë është një sekret i vjetër bukurie për lëkurë më të butë dhe më të lëmuar. Ne i marrim tonat nga Nikaragua.

Clear

Si përdoret

 1. Merrni një sasi gjalpë trupi.
 2. Lyeni lëkurën me masë ose bujari.
 3. Aplikoni ne qoshe të prirura për tharje si gjunjë, bërryla dhe këmbë një sasi shtesë.
 4. Pritni disa minuta që të zhytet para se të visheni.
 5. Ndiheni të ushqyer, zbutur dhe relaksuar.
 6. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.

Si përdoret

 1. Merrni një sasi gjalpë trupi.
 2. Lyeni lëkurën me masë ose bujari.
 3. Aplikoni ne qoshe të prirura për tharje si gjunjë, bërryla dhe këmbë një sasi shtesë.
 4. Pritni disa minuta që të zhytet para se të visheni.
 5. Ndiheni të ushqyer, zbutur dhe relaksuar.
 6. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Joy & Jasmine Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Linalool, Tocopherol, Citric Acid, Nyctanthes Arbor-Tristis Flower Extract, Eugenol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.

My Review for Joy & Jasmine Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.