The Body Shop Kosovo

Spiced Orange Body Yogurt

HIDRATIM 48 ORE

AROME NGUSHELLUESE DHE FESTIVE

VEGAN

Spiced Orange Body Yogurt

HIDRATIM 48 ORE

AROME NGUSHELLUESE DHE FESTIVE

VEGAN

0/5
0 Mendime

Për një hidratues seriozisht zbutës dhe me aromë të shijshme që zhytet shpejt, do të dëshironi të provoni kosin tonë të trupit me erëza portokalli.

I mbushur me aromën ngrohëse të portokallit, vaniljes dhe kanellës, ky hidratues festiv i trupit është i pasuruar me vajra esencialë të lëvozhgës së portokallit dhe qumësht bajamesh organike të Komunitetit Fair Trade nga Spanja.

Kosi ynë vegan i trupit me erëza portokalli është bërë me 92% përbërës me origjinë natyrale për të hidratuar menjëherë trupin tuaj të bukur.

Duke u zhytur në lëkurë të thatë ose të lagur, ky krem i lehtë përthithet menjëherë dhe e mban lëkurën tuaj të hidratuar deri në 48 orë lagështi.
Vaska e bërë me plastikë 100% të ricikluar* dhe mund të riciklohet** sërish pasi të keni marrë të gjithë kosin.

*përjashton kapakun
**Aty ku lejojnë objektet lokale, përjashtohet etiketa.

 • Jogurt për trupin
 • Për lëkurë normale në të thatë
 • Formulë e lehtë, që përthithet shpejt
 • E lë lëkurën të ndjehet e butë dhe e hidratuar me lagështi 48 orë
 • 92% përbërës me origjinë natyrale
 • Bërë me qumësht bajamesh organike të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Spanja
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
Clear

Si përdoret

 1. Hidhni një shtresë të barabartë të maskës së argjilës me qymyr mbi lëkurë me majat e gishtave.
 2. Shijoni ato ndjesi shpimi gjilpërash për 10-15 minuta.
 3. Shpërlajeni me lëvizje rrethore për t’u eksfoluar.
 4. Ndjeheni intensivisht të rifreskuar. Përkëdheli me fuqi 2-3 herë në javë. Provojeni me rutinën tonë të kujdesit të lëkurës me qymyr Himalayan.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Spiced Orange Body Yogurt

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Dimethicone, Butylene Glycol, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Carbomer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Dimethiconol, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Water/Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water, Limonene, Caprylyl Glycol, Isopropyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Eugenol, Linalool, Citral, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, CI 19140/Yellow 5, CI 14700/Red 4.

My Review for Spiced Orange Body Yogurt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.