The Body Shop Kosovo

Freestyle Multi-Tasking Crayons

NGJYRË MULTI-FUNKSIONALE

PESHË E LEHTË

Freestyle Multi-Tasking Crayons

NGJYRË MULTI-FUNKSIONALE

PESHË E LEHTË

0/5
0 Mendime

Të mërzitur nga e njëjta rutinë e vjetër e grimit? Njihuni me pajisjen tuaj të re me shumë qëllime , për sytë, buzët dhe faqet.

Në një laps me ngjyrë të butë, ky hero grimi rrëshqet lehtësisht, duke lënë një shtresë kremoz në sy, buzë dhe faqe në një larmi nuancash argëtuese, të këndshme dhe një përzierje mat dhe shkëlqyese.

Me Gjalpin Shea të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Gana, formula jonë fuqizohet nga të paktën 89% përbërës natyralë që punojnë shumë, duke e lënë lëkurën dhe buzët të ndjehen të lëmuara dhe të hidratuara që nga aplikimi i parë.

Thjesht rrëshqitni butësisht mbi lëkurën tuaj për një pamje natyrale ose shtypeni pak më shumë për pamje dramatike dhe mahnitëse. Pavarësisht nëse është një pamje me një ngjyrë ose shumëngjyrëshe, ky laps me ngjyrë mund të përdoret për të krijuar një gamë të gjerë efektesh që thyejnë të gjitha rregullat e grimit.

Në The Body Shop, ne gjithmonë përpiqemi të jemi sa më gjithëpërfshirës që mundemi. Pra, ne gjurmuam dhe testuam ngjyrat tona me ngjyra për shumë qëllime në një panel të larmishëm prej gjashtë tonesh të shkallës Fitzpatrick në 180 persona nga gjinitë, grupmoshat, tonet e lëkurës dhe llojet e lëkurës për t’u siguruar që produkti të funksionojë mirë për të gjithë.

Pas 1 përdorimi:

 • 83% ranë dakord që lapsat me ngjyra Freestyle ishin të rehatshme për t’u vendosur me një ndjenjë që nuk ngjitë pas aplikimit
 • 82% mendonin se produktet ishin shumë të lehta për t’u aplikuar, veçanërisht për t’i dhënë ngjyrë buzëve të tyre

Dhe për më tepër, lapsat tanë  janë nga druri plotësisht të riciklueshëm*, të bërë nga druri i certifikuar nga FSC dhe një kapak alumini i riciklueshëm.

* Aty ku lejojnë objektet lokale. Ju lutemi hiqni etiketën përpara riciklimit.

 • E disponueshme në 10 nuanca, përfundime mat dhe shimmer
 • I përshtatshëm për sytë, buzët dhe faqet
 •  I lehtë, kremoz
 • I rehatshëm për tu aplikuar
 • I pasuruar me gjalpë shea të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Gana
 • Bërë me 89% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga The Vegan Societyv
 • Paketim i riciklueshëm me dru të certifikuar nga FSC

Gjalpë Shea e Tregtisë së Ndershme të Komunitetit
Gjalpi Shea është gjalpi natyral më i pasur dhe më kremoz që ndihmon produktet tona të njollosin lëkurën tuaj në dashuri dhe ushqim.

Clear

Si përdoret

 1. Sytë: Rrëshqisni në vijën e qerpikëve të sipërm dhe të poshtëm për efekt të mrekullueshëm; ose krijoni një hije të syve që mund të përzihet me majat e gishtave për një ngjyrë të pastër ose të hapur. Formula është jo ngjitëse dhe e lehtë.
 2. Buzët: Rrëshqisni mbi buzët tuaja dhe lyejeni me gishta për të krijuar intensitet sipas dëshirës. Formula thahet në një përfundim të rehatshëm të butë mat ose me shkëlqim.
 3. Faqet: Rrëshqisni mbi faqe dhe shpërndarje me gishta ose me furçë. Formula përzihet në lëkurë pa mundim për një shkëlqim të shëndetshëm pa prishur pjesën tjetër të grimit tuaj.

Si përdoret

 1. Sytë: Rrëshqisni në vijën e qerpikëve të sipërm dhe të poshtëm për efekt të mrekullueshëm; ose krijoni një hije të syve që mund të përzihet me majat e gishtave për një ngjyrë të pastër ose të hapur. Formula është jo ngjitëse dhe e lehtë.
 2. Buzët: Rrëshqisni mbi buzët tuaja dhe lyejeni me gishta për të krijuar intensitet sipas dëshirës. Formula thahet në një përfundim të rehatshëm të butë mat ose me shkëlqim.
 3. Faqet: Rrëshqisni mbi faqe dhe shpërndarje me gishta ose me furçë. Formula përzihet në lëkurë pa mundim për një shkëlqim të shëndetshëm pa prishur pjesën tjetër të grimit tuaj.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Freestyle Multi-Tasking Crayons

Aqua/Water/Eau, Copernicia Cerifera Cera/Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax/Cire de Carnauba, Helianthus Annuus Seed Wax/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax, Acacia Senegal Gum, Stearic Acid, Palmitic Acid, Pentylene Glycol, Propanediol, Olea Europaea Oil Unsaponifiables/Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Cocos Nucifera Oil/Cocos Nucifera (Coconut) Oil,Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Rhus Verniciflua Peel Cera, Shorea Robusta Resin, Mica, Tocopherol, Arachidic Acid, Myristic Acid, Oleic Acid [+/-CI 77499/Iron Oxides, CI 77492/Iron Oxides, CI 77491/Iron Oxides, CI 77891/Titanium Dioxide].

My Review for Freestyle Multi-Tasking Crayons

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.