The Body Shop Kosovo

Sheer Touch Lip & Cheek Tint

12 ORË HIDRATIM

NGJYRA SHUMËFUNKSIONALE

Sheer Touch Lip & Cheek Tint

12 ORË HIDRATIM

NGJYRA SHUMËFUNKSIONALE

0/5
0 Mendime

Jepini buzëve dhe mollëzave tuaja ngjyrë natyrale dhe të ndritshme dhe hidratim 12-orësh me buzëkuqin me produktin tone të lëngshëm. Produkti kombinon dy funksione në një paketim të vogël, të thjeshtë me një aplikues të butë dhe të rehatshëm.

Aplikojeni pikërisht në buzët tuaja dhe magjepsuni nga ngjyra natyrale dhe kohëzgjatja e tij. Rekomandojmë ta përdorni para shkëlqimit të buzëve. Për të aplikuar në mollëza, përdorni majat e gishtave, duke filluar me fondatinën ose kremin BB.

E pasuruar me Aloe Vera Organike të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Meksikë, formula Sheer Liquid Lipstick and Blush rrëshqet me lehtësi, duke i lënë buzët dhe mollëzat rehat të buta dhe të hidratuara pa u ndjerë të ngjitura.

Ne gjurmuam dhe testuam buzëkuqin dhe skuqjen Sheer Liquid te 104 persona të gjinive, grupmoshave, nuancave të lëkurës dhe llojeve të ndryshme për të siguruar që produkti të funksionojë mirë për të gjithë. Pas aplikimit të parë: 79% e shohin produktin të këndshëm për t’u vendosur në buzë dhe mollëza me teksturën e tij jo ngjitëse. 76% pajtohen që produkti ndihet i lehtë në lëkurë, duke dhënë ngjyrë intensive.

Buzëkuq dhe skuqje i Likuid Sheer vjen në një paketim të riciklueshëm* të bërë me xham të ricikluar. Kjo bën të mundur që sa herë që kujdeseni për bukurinë tuaj, të tregoni kujdes dhe qëndrim edhe ndaj planetit. *Ju lutemi hiqni etiketën përpara riciklimit. Kapaku dhe aplikuesi nuk janë të riciklueshëm për shkak të kombinimit të materialeve.

 • Buzëkuq dhe blush i lëngshëm, me ngjyrë të ndërtueshme
 • Me hidratim 12 orë
 • Të lehta dhe jo ngjitëse
 • I pasuruar me Aloe Vera të prodhuar në kuadër të programit të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Meksikë
 • Bërë me 85% përbërës me origjinë natyrale
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • Shishe qelqi e riciklueshme*
Clear

Si përdoret

 1. Aplikojeni saktësisht në buzë dhe mollëza duke përdorur aplikuesin.
 2. Përhapeni me majat e gishtave.
 3. Buzëkuqi i lëngshëm dhe skuqja nuk hiqen aq lehtë sa grimi standard. Qëndron më gjatë në zonat e aplikuara dhe me të mund të mbështeteni në ngjyrën që zgjat gjatë gjithë ditës.
 4. Përsëriteni aplikimin për të rritur intensitetin.
 5. Mos harroni të lani duart nëse e keni aplikuar produktin me gishta.

Si përdoret

 1. Aplikojeni saktësisht në buzë dhe mollëza duke përdorur aplikuesin.
 2. Përhapeni me majat e gishtave.
 3. Buzëkuqi i lëngshëm dhe skuqja nuk hiqen aq lehtë sa grimi standard. Qëndron më gjatë në zonat e aplikuara dhe me të mund të mbështeteni në ngjyrën që zgjat gjatë gjithë ditës.
 4. Përsëriteni aplikimin për të rritur intensitetin.
 5. Mos harroni të lani duart nëse e keni aplikuar produktin me gishta.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Sheer Touch Lip & Cheek Tint

Aqua/Water/Eau, Copernicia Cerifera Cera/Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax/Cire de Carnauba, Helianthus Annuus Seed Wax/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax, Acacia Senegal Gum, Stearic Acid, Palmitic Acid, Pentylene Glycol, Propanediol, Olea Europaea Oil Unsaponifiables/Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Cocos Nucifera Oil/Cocos Nucifera (Coconut) Oil,Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Rhus Verniciflua Peel Cera, Shorea Robusta Resin, Mica, Tocopherol, Arachidic Acid, Myristic Acid, Oleic Acid [+/-CI 77499/Iron Oxides, CI 77492/Iron Oxides, CI 77491/Iron Oxides, CI 77891/Titanium Dioxide].

My Review for Sheer Touch Lip & Cheek Tint

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.