The Body Shop Kosovo

Matte Lip Liquid

Për një përfundim mat

Zgjat shumë dhe nuk e than lëkurën

Vegjetarian

Matte Lip Liquid

Për një përfundim mat

Zgjat shumë dhe nuk e than lëkurën

Vegjetarian

0/5
0 Mendime

Ngjyrë, që zgjat, nuk plasaritet, thahet ose të përhapet në vende të padëshiruara në lëkurë. Me vajin Marula dhe dyllin e bletëve, buzët tuaja do të qëndrojnë përherë të hidratuara.

  • 100% Vegane.
  • Për buzë të mëndafshta, me një larmishmëri ngjyrash për të zgjedhur.

Gjalp Shea e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë

Gjalpi Shea është më i pasuri dhe kremozi i gjalpërave natyrale që ndihmon produktet tona të përhapen në lëkurën tuaj duke ju dhënë dashuri dhe ushqim.

Lexo më shumë

Clear

Si përdoret

  1. Si fillim, përdorni produktin tonë Lip Scuff.
  2. Më pas i zbusni buzët tuaja me produktin Lip Care Transculent. 3. Aplikoni buzëkuqin tonë mat Lip Liquid në sasinë e dëshiruar.

Si përdoret

  1. Si fillim, përdorni produktin tonë Lip Scuff.
  2. Më pas i zbusni buzët tuaja me produktin Lip Care Transculent. 3. Aplikoni buzëkuqin tonë mat Lip Liquid në sasinë e dëshiruar.

COMMUNITY FAIR TRADE SHEA BUTTER

INTENSELY NOURISHING FOR DRY SKIN AND HAIR

Shea butter has been used for generations to help Ghanaian women protect their skin from the dry Saharan winds. Its rich texture and high fat content makes it intensely moisturising, which is good for skin and good for the community. Every 200ml tub of Shea Body Butter is packed with the butter of 36 shea nuts. It’s a lot. We counted.

We’ve been working with Tungteiya Women’s Shea Butter Association in Ghana for over 25 years. Over 600 women from the association use traditional techniques handed down through generations to handcraft the shea butter that fills our favourite Body Butters.

It was our founder, Anita Roddick, who started this partnership, and it’s something we’re really proud of.

INGREDIENT_COMPONENT_CFT_SHEA_INRSLPS402
INGREDIENT_COMPONENT_CFT_SHEA_INRSLPS402

COMMUNITY FAIR TRADE SHEA BUTTER

INTENSELY NOURISHING FOR DRY SKIN AND HAIR

Shea butter has been used for generations to help Ghanaian women protect their skin from the dry Saharan winds. Its rich texture and high fat content makes it intensely moisturising, which is good for skin and good for the community. Every 200ml tub of Shea Body Butter is packed with the butter of 36 shea nuts. It’s a lot. We counted.

We’ve been working with Tungteiya Women’s Shea Butter Association in Ghana for over 25 years. Over 600 women from the association use traditional techniques handed down through generations to handcraft the shea butter that fills our favourite Body Butters.

It was our founder, Anita Roddick, who started this partnership, and it’s something we’re really proud of.


Our trade provides a fair price and financial independence for the women. We also pay a premium to invest in community projects, and today over 45,000 people benefit from the social fund – including healthcare, sanitation and education projects.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Matte Lip Liquid

Isohexadecan, Tetraisostearati i Pentaeritritilitit, Dimetikon, Hektorit i Disteardimoniumit, Cera Alba, Gliceril Behenat, Talk, Karbonat Propileni, Metropilim Metil Polikmerik, Silicë, Vaj i Farës Sclerocarya Birrea, Oksenilsucinat Amidoni Alumini, Dimetikon Crosspolimer, Fenoksyetanol, Parfum, Benzil Benzoat, Ujë, Alumina, Alkool Benzil, Linalool, Geraniol, Limonene, Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 15850, Cl 77120.

My Review for Matte Lip Liquid

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.