The Body Shop Kosovo

Wild Argan Oil Body Scrub

Për lëkurë pa jetë

Oriental scent

Wild Argan Oil Body Scrub

Për lëkurë pa jetë

Oriental scent

0/5
0 Mendime

Jepini lëkurës suaj një thirrje zgjimi kur përdorni scrub-in tonë me Vaj Argani. I kompletuar me eksfoliues të guaskës së arganit për të hequr butësisht qelizat e vdekura të lëkurës, do të ndiheni të qetë dhe të butë pas çdo përdorimi.

  • Eksfoliues Trupi
  • Zbut dhe rafinon
  • I lehtë, me grimca, teksturë xheli
  • Aromë delikate, e sofistikuar, e ngrohtë
  • E lë lëkurën të ndjehet e butë
  • Vaj Argani i Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Maroku

Vaj Argani. Është si ar i lëngshëm, i pasur me vitaminë E dhe acide yndyrore të pasaturuara që janë shumë ushqyese për lëkurën.

Clear

Si përdoret

1. Së pari, bëni një dush ose banjë të ngrohtë në të nxehtë për të ndihmuar në hapjen e poreve, zbutjen e qelizave të vdekura të lëkurës dhe përgatitjen e lëkurës për eksfolijim.
2. Nëse depilimi është pjesë e rutinës së kujdesit për trupin tuaj, bëjeni këtë para se të përdorni Scrub-in e Trupit për të ndihmuar në parandalimin e acarimit. Masazhoni butësisht Scrub-in e Trupit tonë në lëkurë të njomë ose të lagur me lëvizje rrethore. Shkoni poshtë nga fundi i qafës në këmbë.
4. Për të bërë eksfolijim në mënyrë më efektive, përdorni me furçë tonë të trupit, sfungjerin ose rrjetën.
5. Shpëlajini mirë duke përdorur duart, duke e lënë lëkurën të ndihet më e butë dhe e lëmuar.
Përdoreni 1-2 herë në javë.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Wild Argan Oil Body Scrub

Ujë (Tretës), Glicerinë (Humektant), PEG-40 Vaj Recini i Hidrogjenuar (Emulsifikues), Pluhur Lëvozhge/ Juglans Regia (Exfoliues), Silicë (Absorbues), Polysorbate 20 (Emulsifikues), Parfum / Aromë (Aromatizues), Alkool Benzil (Konservant), Fenoksietanol (Konservant), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (Stabilizues / Modifikues i Viskozitetit), Vaj Argani/ Argania Spinosa (Agjent Zbutës i Lëkurës), Pluhur Guacke Argani/ Argania Spinosa, Mjaltë (Shtesë Natyrale), Hidroksid Natriumi (Rregullues i Ph), Benzophenone-3 (Thithës i Dritës Ultraviolet), Butil Metoksidibenzoilmetan (Thithës i Dritës Ultravjollcë), Disodium EDTA (Agjent Reduktimi), Kumarin (Përbërës Aromatizues), Denatonium Benzoat (Denatyrues), CI 19140 / Yellow 5 (Ngjyrues), CI 14700 / Red 4 (Ngjyrues).

My Review for Wild Argan Oil Body Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.