The Body Shop Kosovo

Argan Shower Gel

Argan Shower Gel

0/5
0 Mendime

Merrni atë trup të bukur të freskuar dhe të pastër me xhelin tonë të dushit me shkumë Argan.

Tani i çertifikuar nga Vegan Society dhe i bërë me 92% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë vajin e arganit nga Maroku dhe aloe vera organike të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Meksika, Xheli ynë i palodhur i dushit ndihmon që lëkura të ndihet e butë. Kjo aromë e pasur kremoze është e balancuar me nuanca të myshkut, anise, vaniljes dhe, natyrisht, arganit.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, shkumëzon një ëmbëlsirë, duke u shndërruar nga një teksturë e lehtë xhel në një shkumë të pasur me flluska.
Shishja është e riciklueshme dhe e bërë nga plastika 100% e ricikluar, duke përfshirë plastiken tonë të ricikluar të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit të mbledhur nga rrugët e Bengaluru, Indi. Mund ta ricikloni edhe kapakun! Kjo do të thotë që ju mund ta doni planetin tuaj sa herë që nxiheni dhe e doni trupin tuaj.
Plus, shishet tona 750 ml përfshijnë pompën tonë të parë të riciklueshme. Sa e lezetshme është kjo? Thjesht rrotulloni pjesën me kurriz derisa të klikojë për të kyçur dhe zhbllokuar.

  • Xhel dushi
  • E përkryer për të gjitha llojet e lëkurës
  • Lëreni lëkurën të ndjehet e butë, e pastër dhe e freskët
  • Arrash dhe kremoze
  • 92% përbërës me origjinë natyrale
  • Tani i certifikuar nga Shoqëria Vegane
  • I testuar dermatologjikisht
Clear

Si përdoret

  1. Shkumojeni dhe pastroni trupin tuaj duke shijuar aromen.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Argan Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco- Betaine, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Gluconate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Argania Spinosa Extract, Denatonium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 15985/Yellow 6, CI 14700/Red 4, CI 42090/Blue 1.

My Review for Argan Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.