The Body Shop Kosovo

Sleep Rejuvenating Body Scrub-In-Oil

Sleep Rejuvenating Body Scrub-In-Oil

0/5
0 Mendime

Eksfolioni qelizat e vdekura nga lëkura dhe ndihmoni të përgatitni trupin dhe mendjen tuaj për kohën e gjumit me pastrimin tonë përtëritës të gjumit-në-vaj.

Masazhoni trupin tuaj me lëvizje të buta rrethore me këtë eksfoliues aromatik, me lule aromatike me kripë në vaj. Ai shkrihet drejtpërdrejt në kostumin tuaj të ditëlindjes dhe fshin qelizat e vdekura të lëkurës për t’ju lënë të ndiheni të butë dhe të ushqyer me hidratim. Gjithashtu nuk e lë lëkurën të ndjehet e yndyrshme – një bonus i madh përpara se të rrëshqisni në PJ-të tuaja dhe midis çarçafëve.

Ky eksfoliues trupi për para gjumit është i pasuruar me kristale kripe eksfoliuese dhe i bërë me 99% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë vaj esencial 100% natyral dhe biodegradues* lavande nga Franca, 100% natyral dhe biodegradues* vaj esencial vetiver nga Madagaskari, gjalpë Shea e Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Gana dhe vaj ulliri organik i Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Italia.

Vjen gjithashtu në një kavanoz** të riciklueshëm që përmban xhami të ricikluar dhe një kapak alumini, në mënyrë që të mund të doni gjumin tuaj të bukur dhe planetin tuaj të bukur.

Pastroni, hidratoni dhe bëhuni gati për një kohë super të qetë, seriozisht të mëndafshtë. E thjeshtë.

*Përfundimisht i biodegradueshëm sipas udhëzimeve të OECD 301 për substancat që lidhen me karbonin. **Aty ku lejojnë objektet lokale.

 • Eksfoliues për trupin
 • E përkryer për të gjitha llojet e lëkurës
 • Lëreni lëkurën të ndjehet e butë dhe më e lëmuar
 • Ndihmoni në krijimin e një momenti relaksues
 • 99% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
Clear

Si përdoret

 1. Filloni duke pastruar lëkurën me larësin tonë relaksues të flokeve dhe trupit. Sigurohuni që të futeni në një vaskë ose dush të nxehtë për të hapur poret dhe për të përfituar sa më shumë nga eksfoliuesi juaj.
 2. Shpërlajeni.
 3. Lërini tenxheren të trazohet mirë për të përzier së bashku kristalet e vajit dhe kripës.
 4. Nxirrni një copë bujare eksfoliues.
 5. Masazhojeni lëkurën e lagur me lëvizje të buta rrethore (merrni aq kohë sa dëshironi).
 6. Shpërlajeni dhe thajeni me peshqir.
 7. Hidratohuni me kremin tonë të trupit Sleep Balmy.

Si përdoret

 1. Filloni duke pastruar lëkurën me larësin tonë relaksues të flokeve dhe trupit. Sigurohuni që të futeni në një vaskë ose dush të nxehtë për të hapur poret dhe për të përfituar sa më shumë nga eksfoliuesi juaj.
 2. Shpërlajeni.
 3. Lërini tenxheren të trazohet mirë për të përzier së bashku kristalet e vajit dhe kripës.
 4. Nxirrni një copë bujare eksfoliues.
 5. Masazhojeni lëkurën e lagur me lëvizje të buta rrethore (merrni aq kohë sa dëshironi).
 6. Shpërlajeni dhe thajeni me peshqir.
 7. Hidratohuni me kremin tonë të trupit Sleep Balmy.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Sleep Rejuvenating Body Scrub-In-Oil

Sodium Chloride, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycine Soja Oil/Glycine Soja (Soybean) Oil, Parfum/Fragrance, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Linalool, Tocopheryl Acetate, Coumarin, Citric Acid.

My Review for Sleep Rejuvenating Body Scrub-In-Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.