The Body Shop Kosovo

Boost Sugar Body Polish

PËRMBAN 100% VAJRA TË DOMOSDOSHME NATYRALE

PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS

VEGAN

Boost Sugar Body Polish

PËRMBAN 100% VAJRA TË DOMOSDOSHME NATYRALE

PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS

VEGAN

0/5
0 Mendime

Zbulo bukurinë e lëkurës dhe fresko shqisat me scrubin e trupit Boost.

Me kalimin e kohës, qelizat e vdekura të lëkurës grumbullohen, duke e bërë lëkurën të duket e plogësht dhe e lodhur. Scrub është mjet i përsosur për lëmimin dhe përmirësimin e pamjes së lëkurës, duke mbështetur procesin natyror të pastrimit të shtresës së vdekur për ta bërë atë të ndihet më e butë dhe më e butë më shpejt.

Pasuruar me 95% përbërës me origjinë natyrore, duke përfshirë kristale sheqeri eksfoliues, vajra thelbësorë 100% natyralë, të biodegradueshëm të mandarinës dhe bergamotave, vaj ulliri organik të prodhuar në kuadrin e programit Të Tregtisë së Ndershme të Komunitetit në Itali dhe gjalpë shea bërë me dorë në kuadrin e programit të Tregtisë së Ndershme të Komunitetit në Ganë, scrub heq qelizat e vdekura të lëkurës dhe e lë atë më të butë dhe me erë të freskët.

Boost body scrub vjen në paketim të riciklueshëm, e cila është bërë me përmbajtje qelqi të ricikluar dhe ka një kapak alumini. Kjo bën të mundur çdo herë që të kujdeseni për trupin tuaj për të treguar kujdes dhe qëndrim ndaj planetit.

Plotësisht i biodegradueshëm sipas dispozitave të OECD 301. Është e mundur të formohen kristale në sipërfaqen e eksfoliantit, veçanërisht në mot më të ftohtë. Ato janë një rezultat krejtësisht natyral i gjalpit natyral të sheas që përmban produkti dhe shkrihen kur përdoren.

  • Scrub trupi
  • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës
  • Lëkura ndihet e freskët dhe e butë si mëndafshi
  • Me një aromë që të nxit
  • 95% përbërës me origjinë natyrore
  • Çertifikuar nga Shoqëria Vegane

Vaji thelbësor i mandarinës
Vaji ynë thelbësor Mandarin është nga Italia. Aroma e saj inkurajuese e ndihmon trupin dhe mendjen të ndihen të nxitur.

Vaji thelbësor i bergamotës
Vaji ynë thelbësor Bergamot është bërë nga prodhuesit tradicionalë në Kalabri, Itali. Është i njohur për cilësitë e tij të zellshme dhe ndërtuese.

Clear

Si përdoret

  1. Filloni duke pastruar lëkurën me larjen e flokëve dhe të trupit Boost Uplifting Hair & Body Wash. Sigurohuni që të hidheni në një vaskë të nxehtë ose dush për të hapur poret tuaja dhe për të marrë më shumë nga eksfoliatori juaj.
  2. Masazhojeni mbi lëkurë të lagësht në lëvizje të buta rrethore (merrni sa të doni).
  3. Laje
  4. Hidratohuni me kremin tonë të trupit.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Boost Sugar Body Polish

Sodium Chloride, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Sucrose, Silica, Glycine Soja Oil/Glycine Soja (Soybean) Oil, Parfum/Fragrance, Limonene, Phenoxyethanol, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Juglans Regia Shell Powder/Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Linalool, Tocopherol, Citral, Citric Acid.

My Review for Boost Sugar Body Polish

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.