The Body Shop Kosovo

Vitamin E Moisture Gel Cream

PËR LEKURË TË KOMBINUAR

48 ORË HIDRATIM

VEGAN

Vitamin E Moisture Gel Cream

PËR LEKURË TË KOMBINUAR

48 ORË HIDRATIM

VEGAN

0/5
0 Mendime

Një hero për lëkurën e kombinuar, kremi ynë me xhel hidratues me vitaminë E do t’ju bëjë që ditën të ndiheni të qetë dhe të ngopur me lagështi.

Kjo formulë ultra e lehtë dhe jo e yndyrshme është një hero për lëkurën e kombinuar. Ai jo vetëm që rimbush lagështinë, ai rikthen hidratimin vital, duke ju lënë lëkurë të lumtur dhe me pamje të shëndetshme për 48 orë.

I pasuruar me 96% përbërës me origjinë natyrore, Përfshirë dy përbërës heronj të njohur për vetitë e tyre hidratuese: acidi hialuronik me origjinë natyrale dhe vitamina E. Acidi hialuronik mund të tingëllojë pak, mirë, teknik, por është thjesht një molekulë natyrale që tërheq 1000x pesha e tij në ujë, duke e mbajtur lëkurën të shëndoshë me lagështi.

Por ky krem bën më shumë sesa vetëm kujdesin për lëkurën tuaj. Ai përmban vaj të farës së mjedrës, i njohur si një burim i vitaminës E, të cilën e bëjmë duke përdorur mjedrat e mbetura nga industria e lëngjeve, që do të thotë se në përgjithësi ka më pak mbetje.

As ne nuk jemi ndalur me kaq. Ne kemi përditësuar paketimin tonë në mënyrë që kremi juaj i preferuar i fytyrës të vijë tani në një kavanoz qelqi të riciklueshëm të bërë nga 40% xhami i ricikluar që është i mbuluar me një kapak alumini – i përsosur për ripërdorim ose riciklim*, përsëri dhe përsëri.

  • Hidraton intensivisht lëkurën për 48 orë
  • E përkryer për lëkurë normale/kombinuar
  • I pasuruar me vitaminë E, acid hialuronik me origjinë natyrale dhe vaj të farave të mjedrës
  • I pasuruar me 96% përbërës me origjinë natyrale
  • Vegane
    I testuar dermatologjikisht

Vitamin E

Vitamina E (a.k.a tokoferol) është një vitaminë mbrojtëse që është e njohur në rrethet e kujdesit të lëkurës për mbrojtjen dhe hidratimin e lëkurës.

Clear

Si përdoret

  1. Masazhojeni në lekurë me lëvizje rrethore.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Vitamin E Moisture Gel Cream

Aqua, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Glycerin, Carbomer, Polyglyceryl-4 Caprate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Parfum, Salicylic Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Benzyl Benzoate, Rubus Idaeus Juice, Benzyl Alcohol, Geraniol, Linalool, Limonene, Hydroxycitronellal, Sodium Benzoate, Alpha-Isomethyl Ionone, Potassium Sorbate, CI 14700

My Review for Vitamin E Moisture Gel Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.