The Body Shop Kosovo

Vitamin C Overnight Glow Revealing Mask

Vitamin C Overnight Glow Revealing Mask

0/5
0 Mendime

Përgatituni për gjumin më të bukur me maskën tonë ndriçuese me vitaminë C për zbulimin e shkëlqimit gjatë natës.

E pasuruar me vitaminë C, acid laktik (AHA) dhe enzima papaja që rishfaqet në sipërfaqe, maska ​​jonë gjatë natës zbulon një shkëlqim të ri, të përmirësuar në lëkurë – një rritje e dukshme 89% në shkëlqim pas 4 javësh për të qenë më të saktë*! Lëkura gjithashtu duket më e lëmuar dhe dukshëm më e butë, me një ton lëkure më të njëtrajtshme. Gjëra të bukura.

Lëreni këtë maskë të bëjë magjinë e saj ndërsa flini; ju mund të ndjeni pak ndjesi shpimi gjilpërash – është vetëm mirësia që të hyni në punë. E bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale, kjo maskë e lehtë me gjalpë gjatë natës rrëshqet dhe zhytet në çast pa lënë gjurmë, duke e lënë lëkurën një ndjesi prej kadifeje të butë, kështu që ju mund të rrëshqiteni drejt nën mbulesa dhe të largoheni. Zgjohuni me një lëkurë që duket më shumë edhe me një shkëlqim të freskët të fytyrës. Kujdes, sepse përmban acide organike, mos harroni të zbutni SPF-në tuaj në mëngjes!

Paketimi ynë është gjithashtu i riciklueshëm**. Çfarë nuk duhet dashuruar?

* Rezultatet e provës klinike gjatë një periudhe 56-ditore: 22 gra të moshës 46-63 vjeç.

** Aty ku lejojnë lehtësirat lokale.

 • Maskë për zbulimin e shkëlqimit gjatë natës
 • Për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
 • E vërtetuar klinikisht se zvogëlon numrin, madhësinë dhe intensitetin e njollave të errëta
 • Ndihmon në zvogëlimin e pamjes së tonit dhe strukturës së pabarabartë të lëkurës
 • Zbulon një shkëlqim të ri, të përmirësuar në lëkurë
 • Bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë vitaminën C, acidin laktik dhe enzimat e papajës
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht
Clear

Si përdoret

 1. Në mbrëmje, filloni me pastruesin tonë me vitaminë C për të pastruar butësisht qelizat e vdekura të lëkurës.
 2. Aplikoni një shtresë të hollë të maskës në lëkurë, duke shmangur sytë.
 3. Dëshironi një hidratim shtesë? Ndiqeni me një paketë nga hidratuesi ynë që rrit shkëlqimin me vitaminë C.
 4. Shkoni për të fjetur dhe lëreni të bëjë magjinë e tij. Mund të ndjejë ndjesi shpimi gjilpërash, thjesht gjërat e mira bëjnë gjënë e tyre.
 5. Zgjohuni me një lëkurë që duket më shumë edhe me një shkëlqim të freskët të fytyrës.
 6. Aplikoni pak SPF para se të dilni nga dera.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Vitamin C Overnight Glow Revealing Mask

Aqua/Water/Eau, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Myristyl Myristate, Squalane, Lactic Acid, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Cetearyl Alcohol, Diglycerin, Sodium Citrate, Zea Mays Starch/Zea Mays (Corn) Starch, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Betaine, Glycerin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Hydroxide, Polyacrylate Crosspolymer-6, Phenoxyethanol, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Salicylic Acid, Parfum/Fragrance, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Linalool, Palmaria Palmata Extract, Limonene, Glycine Soja Oil/Glycine Soja (Soybean) Oil, Benzyl Benzoate, Carica Papaya Fruit Extract, Mangifera Indica Fruit Extract/Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Citral, Hexyl Cinnamal, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Benzyl Alcohol, Geraniol, Citronellol, CI 19140/Yellow 5, CI 15510/Orange 4, CI 17200/Red 33.

My Review for Vitamin C Overnight Glow Revealing Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.