The Body Shop Kosovo

Vitamin C Glow Revealing Serum

PËR LËKURË TË LODHUR

ZBULON RADIANCËN DHE SHKËLQIMIN

NDIHMON NË RREGULLIMIN E TEKSTURËS TË PA BARABARTË

Vitamin C Glow Revealing Serum

PËR LËKURË TË LODHUR

ZBULON RADIANCËN DHE SHKËLQIMIN

NDIHMON NË RREGULLIMIN E TEKSTURËS TË PA BARABARTË

5/5
1 Mendime
"Serumi me i mire qe e kom provu ndonjehere!"
Lexo më shumë

Ju prezantojmë serumin tonë për rikthimin e shkëlqimit me Vitaminë C, superheroin tonë që ringjall shkëlqimin për të ndihmuar në arritjen e pamjes perfekte të lëkurës.

Gati për ta bërë lëkurën e zbehtë një gjë të së kaluarës? Përbërja jonë e re është bërë me 10% vitaminë C me origjinë natyrale – përqendrimi ynë më i lartë i vitaminës C! Është pasuruar edhe me bakuchiol. Bakuchiol i marrë në menyrë natyrale dhe dihet se ka aktivitet të ngjashëm në lëkurë me retinolin.

I bërë me 92% përbërës me origjinë natyrale, ky serum i lehtë ndihmon në trajtimin e pamjes së tonit dhe strukturës së pabarabartë të lëkurës për të zbuluar një shkëlqim të ri, të përmirësuar në lëkurë – mesatarisht një rritje prej 33% në shkëlqim pas 8 javësh për të qenë më të saktë*! Si mos ta dashurosh?

Bëjeni këtë superstar të shkëlqyer pjesë të rutinës suaj të mëngjesit dhe të mbrëmjes! Thjesht pyesni 112 femrat që e provuan gjatë testimeve – 86% prej tyre madje ranë dakord që shkëlqimi natyral i lëkurës së tyre dukej i përmirësuar pas 8 javësh**!

Ka edhe një surprizë tjetër – shishja jonë e riciklueshme*** është e bërë edhe me xham të ricikluar.

Masazhoni disa pika të serumit tonë për zbulimin e shkëlqimit të vitaminës C në lëkurën e sapo pastruar. Merrni një moment për të rrëmbyer pak kohë, ndërsa ai vepron dhe bën punën e tij. Përmbylleni me hidratuesin tonë për rritjen e shkëlqimit të vitaminës C për një dozë hidratimi. Shkëlqim maksimal i arritur.

* Rezultatet e provës klinike gjatë një periudhe 8-javore: 22 gra të moshës 47-65 vjeç.

** Rezultatet e provës së përdoruesit gjatë një periudhe 8-javore: 112 gra të moshës 25-45 vjeç.

*** Pa përfshirë pipetën.

  • Serum ditor për rikthimin e shkëlqimit
  • Për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
  • Ndihmon në zvogëlimin e pamjes së tonit dhe strukturës së pabarabartë të lëkurës
  • Zbulon një shkëlqim të ri, të përmirësuar në lëkurë
  • Bërë me 92% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë 10% vitaminë C dhe bakuchiol
  • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
  • Jo komedogjenik (nuk bllokon poret)
  • I testuar dermatologjikisht
Clear
5 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

Perfekte!

December 2022

Serumi me i mire qe e kom provu ndonjehere!

e
Shopping Cart

Përbërësit

Vitamin C Glow Revealing Serum

Propanediol, Alcohol Denat., Aqua/Water/Eau, Glycerin, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Propylene Carbonate, Hydroxypropylcellulose, Parfum/Fragrance, Linalool, Palmaria Palmata Extract, Limonene, Geraniol, Bakuchiol, Benzyl Benzoate, Phenoxyethanol, Citral, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol.

My Review for Vitamin C Glow Revealing Serum

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.