The Body Shop Kosovo

British Rose Shower Scrub

EKSFOLIUES TRUPI

PASTRON, FRESKON DHE ZBUTË LËKURËN TUAJ

VEGAN

British Rose Shower Scrub

EKSFOLIUES TRUPI

PASTRON, FRESKON DHE ZBUTË LËKURËN TUAJ

VEGAN

0/5
0 Mendime

Eksfolimi është një kënaqësi e vërtetë me pastrimin e lehtë të trupit British Rose. Me teksturën e tij të lehtë xhel dhe petalet e trëndafilit të zgjedhura me dorë, kujdeset për pastrimin e butë të lëkurës.

Me kalimin e kohës, qelizat e vdekura të lëkurës grumbullohen, duke e bërë lëkurën të duket e dobët dhe e lodhur. Skrabi mbështet procesin natyral të pastrimit të shtresës së vdekur për ta bërë lëkurën të ndihet më e lëmuar dhe më e butë më shpejt.

E pasuruar me 95% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë një ekstrakt të trëndafilave britanikë të zgjedhur me dorë, eksfoliuesi vegan pastron butësisht shtresën sipërfaqësore të lëkurës, duke e lënë atë të freskët dhe me aromë florale.

E disponueshme në paketim të riciklueshëm, i cili përbëhet nga 30% plastikë e ricikluar. Kjo ju lejon të tregoni kujdes dhe qëndrim ndaj planetit sa herë që kujdeseni për trupin tuaj.

  • Pastrim të trupit
  • Për lëkurë më të lëmuar dhe më të freskët
  • Me gjethe trëndafili të zgjedhur me dorë dhe ekstrakt trëndafili britanik
  • I përshtatshëm për lëkurë normale
  • Me një aromë të freskët dhe lulesh
  • 95% përbërës me origjinë natyrale
  • Formula vegane
Clear

Si përdoret

Së pari, bëni një dush ose banjë me ujë të ngrohtë në të nxehtë për të ndihmuar në hapjen e poreve, zbutjen e qelizave të vdekura të lëkurës dhe përgatitjen e lëkurës për eksfolijim.
Nëse depilimi është pjesë e rutinës tuaj të kujdesit për trupin, bëjeni këtë para se të përdorni eksfoliuesin e trupit për të parandaluar acarimin.
Masazhoni butësisht scrub-in e trupit në lëkurë të lagur me lëvizje rrethore. Kaloni nga fundi i qafës deri tek këmbët.
Për ta bërë eksfolijimin më efektiv, përdorni me furçën, rrjetën ose sfungjerin tonë.
Shpëlajini mirë duke përdorur duart dhe duke e lënë lëkurën të ndihet më e butë dhe e lëmuar.
Përdoreni 1-2 herë në javë.

Si përdoret

Së pari, bëni një dush ose banjë me ujë të ngrohtë në të nxehtë për të ndihmuar në hapjen e poreve, zbutjen e qelizave të vdekura të lëkurës dhe përgatitjen e lëkurës për eksfolijim.
Nëse depilimi është pjesë e rutinës tuaj të kujdesit për trupin, bëjeni këtë para se të përdorni eksfoliuesin e trupit për të parandaluar acarimin.
Masazhoni butësisht scrub-in e trupit në lëkurë të lagur me lëvizje rrethore. Kaloni nga fundi i qafës deri tek këmbët.
Për ta bërë eksfolijimin më efektiv, përdorni me furçën, rrjetën ose sfungjerin tonë.
Shpëlajini mirë duke përdorur duart dhe duke e lënë lëkurën të ndihet më e butë dhe e lëmuar.
Përdoreni 1-2 herë në javë.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

British Rose Shower Scrub

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Citrus Aurantium Dulcis Seed Oil/Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Seed Oil, Citrus Paradisi Seed Oil/Citrus Paradisi (Grapefruit) Seed Oil, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Limonene, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Linalool, Tocopherol, Citric Acid, Citral, Caramel, CI 17200/Red 33.

My Review for British Rose Shower Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.