The Body Shop Kosovo

British Rose Body Yogurt

British Rose Body Yogurt

0/5
0 Mendime

Përthithet menjëherë (edhe në lëkurë të lagur!), kështu që ju mund të hidheni direkt nga dushi, të hidratoni trupin tuaj dhe të vazhdoni me ditën tuaj.

Formula juaj e preferuar në një paketë të re, është e çertifikuar nga The Vegan Society dhe e bërë me 92% përbërës me origjinë natyrale duke përfshirë Gjalpin Shea të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit dhe Qumështin e Bajameve të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit. Hidhni një copë nga ky krem ​​xhel i lehtë dhe jo i yndyrshëm mbi lëkurën tuaj për ta lënë atë të ndjehet menjëherë më e butë, më e lëmuar dhe e hidratuar me qëndrim 48 orë.

Gjithashtu ju lë me një aromë si trëndafila që lulëzojnë gjatë verës (edhe kur është dimër dhe ju keni harruar se si ndjen rrezet e diellit) dhe i jep trupit tuaj të bukur një shkëlqim të shëndetshëm.

Ne pothuajse harruam. Jogurtët tanë të trupit janë të riciklueshëm* dhe tani vijnë në vaskë plastike 100% të ricikluar**, të cilat përfshijnë plastikë të ricikluar të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit të mbledhur nga rrugët e Bengaluru, Indi. Kjo do të thotë që ju mund ta doni planetin tuaj sa herë që e doni trupin tuaj.

Pra, çfarë po prisni? Hidhuni në dush. Dilni jashtë dhe aplikoni jogurtin tonë të butë në trupin tuaj. Hidhuni në xhinse. Shkëlqeni dhe vazhdoni me ditën tuaj të ngarkuar.

*Aty ku lejojnë objektet lokale. **Pa përfshirë kapakun.

  • Hidratues për trupin
  • E përkryer për lëkurën normale në të thatë
  • Hidratim 48 orë
  • Erë si një buqetë me trëndafila
  • Bërë me 92% përbërës me origjinë natyrale
  • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
Clear

Si përdoret

  1. Hyni dhe dilni nga dushi si rrufe.
  2. Hiqni një copë nga jogurti i trupit tonë dhe masazhoni lëkurën e lagur ose të tharë me peshqir.
  3. Tani vishni disa rroba! Ju nuk keni nevojë të prisni që hidratuesi ynë të zhytet në lëkurë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

British Rose Body Yogurt

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Methylheptyl Isostearate, Polyglyceryl-3 Distearate, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Carbomer, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Caprylyl Glycol, Isopropyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Glyceryl Stearate Citrate, Benzyl Salicylate, Sodium Hyaluronate, Limonene, Citronellol, Geraniol, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Rose Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Benzyl Alcohol, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, CI 17200/Red 33.

My Review for British Rose Body Yogurt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.