The Body Shop Kosovo

British Rose Body Butter

PER LEKURE NORMALE

VEGAN

NEW!

British Rose Body Butter

PER LEKURE NORMALE

VEGAN

NEW!

0/5
0 Mendime

Duajeni dhe ushqeni atë trup si kurrë më parë me gjalpin tonë më të mirë të trupit britanik ndonjëherë.

Tani i bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë ekstraktin e trëndafilit anglez, gjalpë shea të punuar me dorë të Komunitetit të Tregtisë së Drejtënga Gana dhe vajin e farave të susamit të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Nikaragua, hidratuesi ynë i trupit e lë lëkurën tuaj më të butë, më të lëmuar dhe të ushqyer me lagështi 96 orë. Madje ju jep një shkëlqim natyral.

Ne kemi përmirësuar gjithashtu aromën, kështu që ju mund të nuhasni si një buqetë me trëndafila të lulëzuar.

Ky gjalpë trupi super kremoz, me aromë petalesh tani vjen në paketim të riciklueshëm* të bërë me kapak alumini dhe vaskë plastike 100% të ricikluar, duke përfshirë plastikën e ricikluar të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga India. Kjo do të thotë që ju mund ta doni planetin tuaj sa herë që e doni atë trup të bukur.

Përdorni hidratuesin tonë jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm me masë ose me bujari. Seriozisht. Të duash veten nuk është ndjerë kurrë kaq mirë.

*Aty ku lejojnë objektet lokale.

 • Hidratues për trupin
 • E përkryer për lëkurë normale
 • Ushqeni dhe mbroni lëkurën me lagështi 96 orë
 • Aromë e freskët, me lule
 • Bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht

Ekstrakt i trëndafilit
A ka ndonjë gjë më klasore se një tufë trëndafilash? Ne përdorim ekstrakt nga trëndafilat anglezë për aromën e tyre jashtëzakonisht të ëmbël.

Gjalpë Kakao
Ky gjalpë legjendar natyral vjen nga bima e kakaos dhe shkrihet në lëkurë në temperaturën e trupit për ta lënë atë të lëmuar si kadife.
Gjalpë Shea nga Komuniteti i Tregtisë së Drejtë
Gjalpi Shea është gjalpi natyral më i pasur dhe më kremoz që ndihmon produktet tona të njollosin lëkurën tuaj në dashuri dhe ushqim.

Clear

Si përdoret

 1. Thajeni trupin me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Merni një copë Gjalpë Trupi.
 3. Shpërndajeni mbi lëkurë me masë ose me bujari.
 4. Dhuroni nyjeve dhe pjesëve të prirura ndaj tharjes si gjunjët, bërrylat dhe këmbët pak dashuri shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë përpara se të visheni.
 6. Ndjeheni të ushqyer, të lëmuar dhe të zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

British Rose Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Geraniol, Tocopherol, Citronellol, Citric Acid, Linalool, Rose Extract, Limonene, Citral, Eugenol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 17200/Red 33.

My Review for British Rose Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.