The Body Shop Kosovo

Tea Tree Skin Clearing Clay Mask

Për lëkurë të yndyrshme

Tea Tree Skin Clearing Clay Mask

Për lëkurë të yndyrshme

0/5
0 Mendime

Aknet. Janë gjëra të vogla bezdisëse, apo jo? Dalin nga askund si mysafirë të padëshiruar. Epo, festa përfundon këtu me Maskën tonë të Argjilës për Pastrimin e Lëkurës me Tea Tree. Ndihmon lëkurën tuaj akneike të ndihet e pastruar, e freskuar dhe e gatshme për t’u rikthyer si më parë.
Kur bëhet fjalë për rutinën tuaj për lëkurë akneike, Maska jonë me Argjilë dhe Tea Tree është e domosdoshme dhe ja pse: është pasuruar me vajin Tea Tree të Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë nga Kenia. Formuluar posaçërisht për lëkurën e yndyrshme, akneike, përthith sebumin e tepërt (vajrat tuaj natyralë) pa ju tharë shumë. Rezultati? Lëkurë me pamje ëndërrimtare që ndihet më e freskët dhe e pastruar thellë. Kjo maskë argjile për pastrimin e lëkurës është serioze.
Ky zgjidhës problemesh vegan është një nga më të shiturit në linjën tonë shumë të dashur Tea Tree. Nga Maska e Argjilës me Tea Tree eThe Body Shop tek Larësi Shkumuess i Pastrimit të Lëkurës me Tea Tree, do të gjeni një ekip të tërë makinerish për të luftuar aknet.

  • Vegan
  • Pasuruar me gjithë mirësitë e vajit Tea Tree të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Kenia
  • Pastron dhe freskon lëkurën për atë ndjenjë të thellë pastërtie

Vaj Tea Tree i Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Vaji Tea Tree është përbërësi magjik për lëkurat e yndyrshme dhe akneike, fale vetive të tij natyrale purifikuese.

Clear

Si përdoret

1. Përgatiteni lëkurën së pari me Larësin e Fytyrës për Pastrimin e Lëkurës me Tea Tree.
2. Merrni pak nga Maska jonë me Argjilë dhe Tea Tree në majë të gishtave tuaj (jini bujarë këtu) dhe përhapeni atë në lëkurë të pastër.
3. Lëreni të bëjë punën e vet për rreth 10-15 minuta ndërsa ju shikoni tv, lëvizni, lexoni një libër ose ngulni sytë në hapësirë.
4. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë dhe keni mbaruar!
Përdoreni 2-3 herë në javë për rezultate më të mira

Si përdoret

1. Përgatiteni lëkurën së pari me Larësin e Fytyrës për Pastrimin e Lëkurës me Tea Tree.
2. Merrni pak nga Maska jonë me Argjilë dhe Tea Tree në majë të gishtave tuaj (jini bujarë këtu) dhe përhapeni atë në lëkurë të pastër.
3. Lëreni të bëjë punën e vet për rreth 10-15 minuta ndërsa ju shikoni tv, lëvizni, lexoni një libër ose ngulni sytë në hapësirë.
4. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë dhe keni mbaruar!
Përdoreni 2-3 herë në javë për rezultate më të mira

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Tea Tree Skin Clearing Clay Mask

Ujë (Tretës / Solvent), Kaolinë (Përthithës), Alkool Cetearyl (Emulsifikues), Glicerinë (Humectant), Myyristyl Myristate (Emolient), Gliceril Stearat (Emulsifikues), PEG-100 Stearate (Surfaktant), l Ethylhexyl Palmitate (Agjent Zbutës i Lëkurës), Propanediol (Modifikues I Viskozitetit), Alkool Denat. (Tretës / Solvent), Caprylyl Glycol (Agjent Zbutës i Lëkurës), Cyclopentasiloxane (Agjent Zbutës/Emolient), Vaj Tamanu/ Calophyllum Inophyllum (Agjent Zbutës i Lëkurës), Vaj Tea Tree/ Melaleuca Alternifolia (Shtesë Natyrore), Cikloheksasiloksan (Agjent Reduktues), Xanthan Gum (Modifikues i Viskozitetit), Disodium EDTA (Agjent Reduktues), Mentol (Agjent Ftohës), Limonen (Shtesë Natyrore), Vaj Leptospermum Petersonii (Shtesë Natyrore), Alkool T-Butil (Denatyues), Benzoat Denatonium (Denatyrues), Tokoferol (Antioksidant), CI 77289 (Ngjyrues), CI 77492 (Ngjyrues).

My Review for Tea Tree Skin Clearing Clay Mask

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.