The Body Shop Kosovo

Face & Body Soap Tea Tree Slab

Face & Body Soap Tea Tree Slab

0/5
0 Mendime

Sapuni vegan nga Tea Tree mund të përdoret për duart, trupin dhe fytyrën tuaj, duke i lënë ato thellësisht të pastruara dhe të freskëta.

Formula e tij është pasuruar me acid salicilik me prejardhje natyrale nga Wintergreen, grimca të gjetheve të çajit jeshil dhe vaj të pemës së çajit të prodhuar nën programin e Tregtisë së Drejtë të Komunitetit në Kenia, i cili ndikon në vetitë e tij pastruese dhe antibakteriale dhe ka një efekt të dobishëm në lëkurë. Sapuni freskues i Pemës së Çajit shndërrohet në një shkumë të lehtë eksfoliuese që e lë lëkurën të pastruar, të lëmuar dhe pa yndyrë të tepërt.

Kur përdoret në fytyrë, mos e aplikoni sapunin në zonën e syve.

Është bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale dhe disponohet në një paketë të bërë me letër 100% të riciklueshme. Nëse lëkura juaj ka nevojë për kujdes shtesë për të parandaluar yndyrën e tepërt, gjeni pjesën tjetër të produkteve të gamës Tea Tree. Sapunët tanë të fortë prej 100 g. dhe 150 g. janë më shumë se një agjent pastrimi. Që nga viti 1988, ata kanë qenë gjithashtu motorët e përparimit për partnerin tonë prej kohësh Soapworks. Anita Rodik krijoi një mundësi për të punuar në zonën më të varfër në perëndimin e brendshëm të Glasgow dhe sot ajo është bërë prodhuesi më i madh i sapunit në Mbretërinë e Bashkuar. Pra, kur shkumoni sapunin tuaj të preferuar, mbani mend se po kontribuoni për diçka të mirë.

 • Sapun pastrues për fytyrën dhe trupin
 • I përshtatshëm për lëkurën me defekte
 • Lustron dhe pastron
 • Bërë me 95% përbërës natyralë
 • Formula vegane
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht
Clear

Si përdoret

 1. Përdoreni në banjë ose në dush, duke e aplikuar me lëvizje rrethore në trup në lëkurën e lagur.
 2. Lajeni mirë.
 3. Për rezultate më të mira, plotësoni ritualin me një produkt hidratues nga linja Tea Tree.

Si përdoret

 1. Përdoreni në banjë ose në dush, duke e aplikuar me lëvizje rrethore në trup në lëkurën e lagur.
 2. Lajeni mirë.
 3. Për rezultate më të mira, plotësoni ritualin me një produkt hidratues nga linja Tea Tree.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Face & Body Soap Tea Tree Slab

Sodium Palmate, Aqua/Water/Eau, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Sorbitol, Coconut Acid, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil/Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Sodium Chloride, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Camellia Sinensis Leaf, Salicylic Acid, Limonene, Leptospermum Petersonii Oil, Tocopherol, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1 Lake.

My Review for Face & Body Soap Tea Tree Slab

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.