The Body Shop Kosovo

Shea Hair Mask

PËR FLOKË TË THATË DHE SHUMË TË THATË, TË PRIRURA PËR TU DËMTUAR

VEGAN

Shea Hair Mask

PËR FLOKË TË THATË DHE SHUMË TË THATË, TË PRIRURA PËR TU DËMTUAR

VEGAN

0/5
0 Mendime

Dhurojini pak dashuri flokëve të thatë dhe të prirur për t’u thyer, me një sasi kremoze të maskës sonë për riparimin e flokëve Shea Intense.

Çdo lugë e këtij materiali me gjalpë tani është e çertifikuar nga Shoqëria Vegane dhe e bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë gjalpë shea të punuar me dorë në Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Gana, vaj kokosi të virgjër organik të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Samoa dhe vaj ulliri organik të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Italia.

Masazhojeni këtë maskë flokësh me aromë arrash dhe lëreni të shkrihet në çdo fije. Ndihmon në forcimin e flokëve dhe redukton thyerjen dhe shfaqjen e majave të çara.* Dhe madje ndihmon në rimbushjen e flokëve të thata me hidratim, në mënyrë që të ndihen të ushqyer intensivisht, më të shëndetshëm, më të butë dhe më të menaxhueshëm.

E bërë me proteinë vegane mëndafshi, aplikoni një sasi bujare një herë në javë si pjesë e rutinës sonë Shea me 3 hapa për të ndihmuar në riparimin e flokëve nga brenda jashtë.*

Maska jonë e flokëve vjen gjithashtu në vaska të bëra me plastikë 100% të ricikluar, duke përfshirë plastikë të ricikluar të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë të mbledhur nga rrugët e Bengaluru, Indi.

*Arritet duke përdorur regjimin e plotë të shampos, kondicionerit dhe scrub-it. Riparon dukshëm flokët. Skrabi i flokëve vjen së shpejti.

** Kapaku nuk është bërë me plastikë të ricikluar.

 • Maskë riparuese intensive e flokëve
 • E përkryer për flokë të thatë dhe shumë të thatë të prirur për t’u thyer
 • Lërini flokët të ndjehen të ushqyer intensivisht*
 • Ndihmoni në reduktimin e thyerjes dhe shfaqjes së fundeve të çara*
 • Lërini flokët të ndjehen më të fortë dhe më të menaxhueshëm*
 • Bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
Clear

Si përdoret

 1. Një herë në javë pas larjes me shampo, shpërndani në mënyrë të barabartë një maskë bujare flokësh tek flokët e tharë me peshqir nga rrënja deri te majat.
 2. Krehni flokët me krehërin tonë zbërthyes.
 3. Lëreni për 5-10 minuta.
 4. Shpërlajeni me ujë të ngrohtë.

Si përdoret

 1. Një herë në javë pas larjes me shampo, shpërndani në mënyrë të barabartë një maskë bujare flokësh tek flokët e tharë me peshqir nga rrënja deri te majat.
 2. Krehni flokët me krehërin tonë zbërthyes.
 3. Lëreni për 5-10 minuta.
 4. Shpërlajeni me ujë të ngrohtë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Shea Hair Mask

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Cocos Nucifera Oil/Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Benzyl Alcohol, Distearoylethyl Dimonium Chloride, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Cetearyl Olivate, Cetrimonium Chloride, Sorbitan Olivate, Panthenol, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tocopheryl Acetate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Linalool, Sodium Hydroxide, Coumarin, sr-Spider Polypeptide-1, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, CI 19140/Yellow 5, CI 15985/Yellow 6.

My Review for Shea Hair Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.