The Body Shop Kosovo

Shea Butter Richly Replenishing Hair Mask

Shea Butter Richly Replenishing Hair Mask

0/5
0 Mendime

Maska jonë rimbushëse e flokëve me gjalpë shea është e pasuruar me gjalpë Shea të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Gana, e punuar me dorë nga gra që kanë përdorur gjalpë shea për të ushqyer intensivisht flokët e thatë për breza. Kujdesuni për thyerjen e flokut me këtë përzierje të përbërësve më të mirë nga e gjithë bota. Përdoreni çdo javë në flokë të thatë dhe të prirur për t’u dëmtuar, për të zbuluar flokët që ndihen më të shëndetshëm dhe më të butë.

 • Për flokë të thatë, të prirur për të dëmtuar
 • Lë flokët të ndjehen të ushqyer intensivisht dhe të rimbushur shumë*
 • Flokët duken më të shëndetshëm dhe më pak të dredhur*
 • Redukton thyerjen e flokëve**
 • Aroma e arrave dhe teksturë e pasur kremoze
 • I pasuruar me gjalpë shea dhe gjalpë kakao të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Gana, vaj kokosi të virgjër organik të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Samoa dhe vaj ulliri organik të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Italia.

*Bazuar në provën e përdoruesve të 103 grave me shampo, kondicioner dhe maskë flokësh me gjalpë shea.

**Bazuar në testimin in-vitro me shampo, kondicioner dhe maskë flokësh për të rimbushur me gjalpë Shea.

Clear

Si përdoret

 1. Një herë në javë, masazhoni në flokë të lagur dhe të pastër
 2. Lëreni për disa minuta
 3. Shpërlajeni tërësisht
 4. Përdoreni pas shampos dhe kondicionerit tonë rimbushës me gjalpë Shea për rezultate optimale

Si përdoret

 1. Një herë në javë, masazhoni në flokë të lagur dhe të pastër
 2. Lëreni për disa minuta
 3. Shpërlajeni tërësisht
 4. Përdoreni pas shampos dhe kondicionerit tonë rimbushës me gjalpë Shea për rezultate optimale
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Shea Butter Richly Replenishing Hair Mask

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Cocos Nucifera Oil/Coconut Oil, Olea Europaea Fruit Oil/Olive Fruit Oil, Theobroma Cacao Seed Butter/Cocoa Seed Butter, Panthenol, Benzyl Alcohol, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Cetearyl Olivate, Cetrimonium Chloride, Sorbitan Olivate, Isopropyl Alcohol, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tocopheryl Acetate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Linalool, Sodium Hydroxide, Coumarin, CI 19140/Yellow 5, CI 15985/Yellow 6.

My Review for Shea Butter Richly Replenishing Hair Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.