The Body Shop Kosovo

Shea Body Butter

PER LEKURE SHUME TE THATE

VEGAN

NEW!

Shea Body Butter

PER LEKURE SHUME TE THATE

VEGAN

NEW!

0/5
0 Mendime

Mbroni dhe ushqeni lëkurën shumë të thatë si kurrë më parë me gjalpin tonë të ri dhe të përmirësuar të trupit Shea.

Tashmë i bërë me 97% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë gjalpin shea të punuar me dorë nga Komuniteti i Tregtisë së Drejtë nga Gana dhe vajin organik babassu të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë, hidratuesi ynë i trupit e lë lëkurën seriozisht të thatë të ndjehet më e butë, më e lëmuar dhe e ushqyer intensivisht me hidratim 96 orë. Madje ju jep një shkëlqim natyral.

Ky gjalpë trupi shumë kremoz vjen në paketim të riciklueshëm* të bërë me kapak alumini dhe vaskë plastike 100% të ricikluar, duke përfshirë plastiken e ricikluar të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga India. Kjo do të thotë që ju mund ta doni planetin tuaj sa herë që e doni atë trup të bukur.

Përdorni hidratuesin tonë jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm me masë ose me bujari. Seriozisht. Të duash veten nuk është ndjerë kurrë kaq mirë.

 • Hidratues për trupin
 • E përkryer për lëkurë shumë të thatë
 • Mbroni dhe ushqeni lëkurën me lagështi 96 orë
 • Aromë freskuese e arrave
 • Bërë me 97% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht

Zbuloni koleksionin tonë të plotë të kujdesit për trupin Shea.

Gjalpë Kakao
Ky gjalpë legjendar natyral vjen nga bima e kakaos dhe shkrihet në lëkurë në temperaturën e trupit për ta lënë atë të lëmuar si kadife.

Gjalpë Shea nga Komuniteti i Tregtisë së Drejtë

Gjalpi Shea është gjalpi natyral më i pasur dhe më kremoz që ndihmon produktet tona të njollosin lëkurën tuaj në dashuri dhe ushqim.

Vaj Babassu nga Komuniteti i Tregtisë së Drejtë

Një nga vajrat më hidratues të natyrës, babassu është i mbushur me të mira natyrore, duke e lënë lëkurën të ndjehet e butë dhe e lëmuar.

Clear

Si përdoret

 1. Thajeni trupin me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Merni një copë Gjalpë Trupi.
 3. Shpërndajeni mbi lëkurë me masë ose me bujari.
 4. Dhuroni nyjeve dhe pjesëve të prirura ndaj tharjes si gjunjët, bërrylat dhe këmbët pak dashuri shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë përpara se të visheni.
 6. Ndjeheni të ushqyer, të lëmuar dhe të zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.

Si përdoret

 1. Thajeni trupin me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Merni një copë Gjalpë Trupi.
 3. Shpërndajeni mbi lëkurë me masë ose me bujari.
 4. Dhuroni nyjeve dhe pjesëve të prirura ndaj tharjes si gjunjët, bërrylat dhe këmbët pak dashuri shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë përpara se të visheni.
 6. Ndjeheni të ushqyer, të lëmuar dhe të zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Shea Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Triethyl Citrate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Dimethicone, Oryza Sativa Bran Wax/Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid, Linalool, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Caramel, CI 19140/Yellow 5.”

My Review for Shea Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.