The Body Shop Kosovo

Shea Butter 100% Natyral

Për lëkurë të thatë

Aromë e gjelbër

Vegan

Shea Butter 100% Natyral

Për lëkurë të thatë

Aromë e gjelbër

Vegan

5/5
1 Mendime
"Me ka befasuar si produkt,perveç qe lekura eshte e hidratuar me ka ndihmuar ne heqje te skuqjes,kom pas nje shenje te djegies me dylle e ka kuruar per nje dite pothuajse 80% te saj. Shumeeee e kenaqur me produktin ne fjale."
Lexo më shumë

Gjalpi ynë ikonik Shea i Komunitetit të Tregtisë së Drejtë në formën e tij më të pastër është rrahur me kujdes për të krijuar një strukturë kremoze, që shkrin. Është punuar me dorë nga gratë Ganeze, të cilat kanë përdorur gjalpë shea për të ushqyer lëkurën dhe flokët e thatë për breza. Ky gjalpë hidratues, me shumë funksione mund të përdoret në trup, flokë, fytyrë dhe buzë, frymëzuar nga ritualet tradicionale të bukurisë së grave ganeze.

  • Gjalpë shea, 100% natyral
  • Bërë nga 192 arra shea
  • Lëkura ndihet e rikuperuar me hidratim.
  • Lehtëson dhe qetëson menjëherë ndjenjën e thatësisë, kruajtjes dhe tërheqjes së lëkurës të thatë dhe të ndjeshme.
  • Lëkura ndihet e ushqyer, më e butë, elastike dhe e butë
  • Flokët e thatë dhe shumë të thatë duken të ushqyer dhe të rimbushur.
  • Buzët ndihen të qetësuara
  • Paketimi i jashtëm 100% i riciklueshëm
  • I përshtatshëm për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme, dhe flokë të thatë
  • Vegan

Gjalp Shea e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Gjalpi Shea është më i pasuri dhe kremozi i gjalpërave natyrale që ndihmon produktet tona të përhapen në lëkurën tuaj duke ju dhënë dashuri dhe ushqim.

Clear

Si përdoret

1. Në gjendjen e tij natyrore, gjalpi shea mund të krijojë kristale në qese. Para se të prisni majën, shtrydheni gjalpin shea nga poshtë lart.
2. Ngroheni dhe masazhojeni qesen në duart tuaja derisa gjalpi i fortë të zbutet.
3. Vendosni gjalpë shea në trup, flokë, fytyrë dhe buzë aq shpesh sa të jetë e nevojshme, ose përdoreni për të krijuar një recetë DIY.
4. Mbylleni qesen pas përdorimit.

5 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

Po e quaj “Dashuri”

February 2022

Me ka befasuar si produkt,perveç qe lekura eshte e hidratuar me ka ndihmuar ne heqje te skuqjes,kom pas nje shenje te djegies me dylle e ka kuruar per nje dite pothuajse 80% te saj. Shumeeee e kenaqur me produktin ne fjale.

_itsqendresaaaa
Shopping Cart

Përbërësit

Shea Butter 100% Natyral

Gjalp Shea/Butyrospermum Parkii, Acid Citrik

My Review for Shea Butter 100% Natyral

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.