The Body Shop Kosovo

Satsuma Body Butter

LEKURE NORMALE

HIDRATIM 96H

VEGAN

Satsuma Body Butter

LEKURE NORMALE

HIDRATIM 96H

VEGAN

0/5
0 Mendime

Jepini lëkurës tuaj një aromë të freskët agrumesh dhe hidratim me vajin e ripërtërirë të trupit të Mandarinës.

Tashmë i pasuruar me 96% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë vajin e makaronit satsuma, gjalpë shea, të punuar me dorë nën programin e Komunitetit të Tregtisë së Drejtë në Ganë dhe vajin e susamit, prodhuar nga programi Komunitetit të Tregtisë së Drejtë në Nikaragua, vaji hidratues Mandarin e lë lëkurën më të butë, më të lëmuar. dhe ushqehet me 96 orë hidratim. Gjithashtu i jep një shkëlqim delikat, shoqëruar me një aromë të freskët agrumesh që do t’ju tonifikojë.

Ky vaj trupi super kremoz është i disponueshëm në paketim të riciklueshëm, i cili është bërë nga plastika 100% e ricikluar, duke përfshirë ato të prodhuara nën programin e Komunitetit të Tregtisë së Drejtë dhe ka një kapak alumini. Kjo ju lejon të tregoni kujdes dhe qëndrim ndaj planetit sa herë që kujdeseni për trupin tuaj.

Satsuma është një frut i ëmbël, agrume i gjinisë së mandarinës. Aroma e saj frymëzoi krijimin e koleksionit Satsuma, i cili magjeps me aromën e tij të freskët dhe të ëmbël të agrumeve. Aplikoni një sasi të bollshme vaji të lehtë trupi me një teksturë jo të yndyrshme dhe shijoni lëkurën e hidratuar dhe rrezatuese me të cilën do të bini në dashuri!

 • Produkt hidratues për trupin
 • E përkryer për lëkurë normale
 • Ushqen, qetëson dhe mbron lëkurën për 96 orë
 • Me një aromë të freskët dhe tonifikuese agrume
 • Bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale
 • Çertifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht
Clear

Si përdoret

 1. Përkëdhel veten me një dush relaksues dhe pastrim trupi me skrab sepse e meritoni.
 2. Pasi të keni tharë lëkurën, merrni sasinë e dëshiruar të gjalpit të trupit.
 3. Aplikojeni butësisht në lëkurën tuaj. Për kujdes shtesë, aplikoni një sasi të vogël vaji në zonat më të thata si gjunjët, bërrylat dhe këmbët dhe prisni që të përthithet.
 4. Shijoni momentin dhe ndjeni lëkurën tuaj të ushqyer, të qetësuar, të lëmuar dhe të butë, më pas vishuni.
 5. Duajeni dhe ushqeni lëkurën e trupit tuaj një herë në ditë.
 6. Për rezultate më të mira, kombinoni me produkte të tjera trupi nga koleksioni i Qumështit të Bajames.

Si përdoret

 1. Përkëdhel veten me një dush relaksues dhe pastrim trupi me skrab sepse e meritoni.
 2. Pasi të keni tharë lëkurën, merrni sasinë e dëshiruar të gjalpit të trupit.
 3. Aplikojeni butësisht në lëkurën tuaj. Për kujdes shtesë, aplikoni një sasi të vogël vaji në zonat më të thata si gjunjët, bërrylat dhe këmbët dhe prisni që të përthithet.
 4. Shijoni momentin dhe ndjeni lëkurën tuaj të ushqyer, të qetësuar, të lëmuar dhe të butë, më pas vishuni.
 5. Duajeni dhe ushqeni lëkurën e trupit tuaj një herë në ditë.
 6. Për rezultate më të mira, kombinoni me produkte të tjera trupi nga koleksioni i Qumështit të Bajames.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Satsuma Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Limonene, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Tocopherol, Citrus Unshiu Peel Oil, Citric Acid, Citral, Linalool, Citronellol.

My Review for Satsuma Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.