The Body Shop Kosovo

Roots of Strength™ Firming Shaping Day Cream

Përfundim kremoz

Për lëkurë më të butë

Vegan

Roots of Strength™ Firming Shaping Day Cream

Përfundim kremoz

Për lëkurë më të butë

Vegan

0/5
0 Mendime

Zbuloni forcën e lëkurës suaj me këtë krem të pasur që jep formë dhe forcë*, të pasuruar me ekstrakte të rrënjëve natyrale. I pasur, por jo i yndyrshëm, lëkura ndjhet e hidratuar, e fortë dhe elastike. Rrudhat e holla duken të reduktuara dhe lëkura ndihet e forcuar. Përdoreni si hapin e fundit të rutinës tuaj të kujdesit për lëkurën me produkte Roots of Strength.

  • Krem fiksues dhe formësues dite i pasur
  • 100% vegan
  • Pasuruar me 3 ekstrakte rrënjësh: xhenxhefil nga Madagaskar, ginseng nga Kina dhe ruscus nga Evropa, i pasuruar me vaj soje
  • Lëkura ndihet më e fortë, e elastike dhe e forcuar **
  • Testuar dermatologjikisht
  • Formuluar pa vaj mineral, parafinë dhe vazelinë

*Lëkura ndihet më e shëndetshme, më e fortë dhe më elastike, sikur është dhënë një formë e re.
*Vetëvlerësimi nga 123 gra

Ekstrakt rrënje Xhenxhefili. Njerëzit e kanë përdorur për mijëra vite për vetitë e tij stimuluese dhe purifikuese.

Vaji i Sojës. Soja mund të mos jetë një përbërës magjepsës, por na dhuron në vaj të këndshëm esencial që ndihmon lëkurën të mbajë lagështirën brenda.

Ekstrakt Rrënje Ginseng-u. Një tjetër rrënjë e respektuar për fuqinë e tij, rrënja ginseng është një lojtar i rëndësishëm në kujdesin e lëkurës.

Clear

Si përdoret

1. Vendosni një sasi në madhësinë e bizeles në majë të gishtave.
2. Masazhojeni butë në fytyrë dhe qafë. Shmangni zonën e syve. Aplikoni çdo mëngjes dhe mbrëmje pas serumit ose koncentratit tuaj.

Si përdoret

1. Vendosni një sasi në madhësinë e bizeles në majë të gishtave.
2. Masazhojeni butë në fytyrë dhe qafë. Shmangni zonën e syve. Aplikoni çdo mëngjes dhe mbrëmje pas serumit ose koncentratit tuaj.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Roots of Strength™ Firming Shaping Day Cream

Ujë, Glicerinë, Dikaprilil Eter, Butilen Glikol, Isopropil Isostearat, Alkool Cetil, Alkool Behenil, Silicë, Cikloheksasiloksan, Karbomer, Amoni Akrilyldimethyltaurate / VP Copolymer, Fenoksietanol, Vaj Soje/Glycine Soja, Cetearyl Alcohol, Poloxamer 338, Acid Stearik, Acid Palmitik, Fosfolipide, Parfum/Fragrance, Disodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Hydroksid Natriumi, PEG-100 Stearate, Acid Salicilik, Chlorphenesin, Extrakt Rrënje Panax Ginseng, Acrylonitrile/Methyl Methacrylate/Vinylidene Chloride Copolymer, PEG-12 Dimethicone, Polysilicone-11, Cetearyl Glucoside, Extrakt i rrënjës Ruscus Aculeatus, Sodium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Ekstrakt i farës Secale Cereale, Ekstrakt Xhinxheri/ Zingiber Officinale, Disodium EDTA, Adenozinë, Acid Myristic, Isobutane, t-Butyl Alcohol, Limonene, Linalool, Citral, Geraniol, Tokoferol, Citronellol, BHT, Acid Citric.

My Review for Roots of Strength™ Firming Shaping Day Cream

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.