The Body Shop Kosovo

Olive Body Butter

PËR LËKURË SHUMË TË THATË

E RE!

HIDRATIM 96 ORE

Olive Body Butter

PËR LËKURË SHUMË TË THATË

E RE!

HIDRATIM 96 ORE

0/5
0 Mendime

Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj shumë të thatë si kurrë më parë me Gjalpin e Trupit tonë më të mirë ndonjëherë.

Tani i bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë vaj ulliri organik të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Italia, gjalpë shea të punuar me dorë në Community Fair Trade nga Gana dhe vaj organik babassu të Komunitetit Fair Trade nga Brazili, hidratuesi ynë i trupit lë lëkurën seriozisht të thatë të ndjehet më e butë, më e lëmuar dhe ushqyer intensivisht me lagështi 96 orë. Madje ju jep një shkëlqim natyral.

Ky gjalpë trupi shumë kremoz vjen në paketim të riciklueshëm* të bërë me kapak alumini dhe vaskë plastike 100% të ricikluar, duke përfshirë plastikën e ricikluar të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga India. Kjo do të thotë që ju mund ta doni planetin tuaj sa herë që e doni atë trup të bukur.

Përdorni hidratuesin tonë jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm me masë ose me bujari. Të duash veten nuk është ndjerë kurrë kaq mirë.

 • Hidratues për trupin
 • E përkryer për lëkurë shumë të thatë
 • Ushqeni dhe mbroni lëkurën me lagështi 96 orë
 • Aromë freskuese
 • Bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht
Clear

Si përdoret

 1. Thajeni lëkurën me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Hiqni një copë Gjalpë Trupi.
 3. Spërkateni në lëkurë shumë të thatë me masë ose me bujari.
 4. Jepini nyjeve dhe të çarave të prirura ndaj tharjes si gjunjët, bërrylat dhe këmbët pak TLC shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë përpara se të visheni.
 6. Ndjeheni të ushqyer, të lëmuar dhe të zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.

Si përdoret

 1. Thajeni lëkurën me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Hiqni një copë Gjalpë Trupi.
 3. Spërkateni në lëkurë shumë të thatë me masë ose me bujari.
 4. Jepini nyjeve dhe të çarave të prirura ndaj tharjes si gjunjët, bërrylat dhe këmbët pak TLC shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë përpara se të visheni.
 6. Ndjeheni të ushqyer, të lëmuar dhe të zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Olive Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cetearyl Glucoside, Triethyl Citrate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Oryza Sativa Bran Wax/Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Dimethicone, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Tocopherol, Linalool, Citronellol, Limonene, Geraniol, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Citral, Caramel, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.”

My Review for Olive Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.