The Body Shop Kosovo

Mango Body Scrub

Për lëkurë të thatë

Eksfolijim me sheqer

Vegan

Mango Body Scrub

Për lëkurë të thatë

Eksfolijim me sheqer

Vegan

0/5
0 Mendime

Scrub-i ynë Eksfoliues i Trupit me Sheqer dhe Mangoi i jep lëkurës tuaj atë ndjesi gjallëruese të pastër, me një aromë ekzotike. Nëse po kërkoni një eksfolijim të thellë me të gjitha përfitimet eksfoliuese të sheqerit, atëherë ky eksfoliues i trupit do të bëhet miku juaj i ri më i mirë.
Scrub-i ynë i sheqerit është një formulë e zellshme, e pasuruar me vajin e farës së mangos n të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga India. Është gjithashtu i mbushur me granula sheqeri për të ndihmuar në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës dhe papastërtive nga sipërfaqja e lëkurës, duke e lënë lëkurën tuaj të ndihet më e butë dhe e rafinuar. Aroma tropikale është vetëm qershia mbi tortë.
Ashtu si shumë scrub-e dhe eksfoliatorë të trupit të The Body Shop, ndihet kaq luksoz kundër lëkurës tuaj. Pavarësisht nëse eksfolioheni në dush ose po i kushtoni vetes disa minuta të vlefshme lumturie vaske, ky scrub dushi dhe vaske është një kënaqësi e vërtetë. Një trajtim që padyshim e meritoni.

  • Një eksfolijim luksoz për lëkurën që ndihet e butë
  • Pasuruar me vaj të farës së mangos
  • Bërë me sheqer që pastron butë lëkurën e vdekur
  • Aromë si një parajsë tropikale

Vaj Fare Mangoje i Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Vjelur nga partnerët tonë në Indi, ky vaj i pasur me vitaminë A dhe E është i mrekullueshëm për lëkurën tuaj.

Clear

Si përdoret

1. Së pari lart, zhyteni lëkurën tuaj në një dush ose banjë të ngrohtë për të ndihmuar në hapjen e poreve dhe zbutjen e qelizave të vdekura të lëkurës.
2. Sapo lëkura të jetë e parapërgatitur dhe e gatshme, merrni një sasi të scrub-it dhe masazhojeni atë në lëkurën tuaj me lëvizje rrethore, duke e përhapur në të gjithë trupin.
3. Për një eksfolijim vërtet të mirë, çojini gjërat në një nivel tjetër me Furçën tone të Trupit, Rrjetën ose Sfungjerin.
4. Eksfolijimi mbaroi, është koha për t’i shpëlarë të gjitha.
5. Tani është koha perfekte për të bërë depilim, nëse ky është stili juaj.
Përdorni 1-2 herë në javë për lëkurë që ndihet më e butë, më e pastër dhe e freskët.

Si përdoret

1. Së pari lart, zhyteni lëkurën tuaj në një dush ose banjë të ngrohtë për të ndihmuar në hapjen e poreve dhe zbutjen e qelizave të vdekura të lëkurës.
2. Sapo lëkura të jetë e parapërgatitur dhe e gatshme, merrni një sasi të scrub-it dhe masazhojeni atë në lëkurën tuaj me lëvizje rrethore, duke e përhapur në të gjithë trupin.
3. Për një eksfolijim vërtet të mirë, çojini gjërat në një nivel tjetër me Furçën tone të Trupit, Rrjetën ose Sfungjerin.
4. Eksfolijimi mbaroi, është koha për t’i shpëlarë të gjitha.
5. Tani është koha perfekte për të bërë depilim, nëse ky është stili juaj.
Përdorni 1-2 herë në javë për lëkurë që ndihet më e butë, më e pastër dhe e freskët.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Mango Body Scrub

Ethylhexyl Palmitate, Sukrozë, Klorur Natriumi, Vaj Hibrid Luledielli/ Helianthus Annuus, Silicë [NANO], Vaj Fare Mangoje/ Mangifera, Vaj Soje/ Glycine Soja, Parfum, Fenoksietanol, Vaj Recini/ Ricinus Communis, Vaj Bajameje të Ëmbël/ Prunus Amygdalus Dulcis, Tokoferol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ekstrakt Speci Djegës/ Capsicum Annuum, Vaj Luledielli/ Helianthus Annuus, Ekstrakt Rozmarine/ Rosmarinus Officinalis, Acid Citrik, Propylparaben, Datem, CI 77891, CI 19140.

My Review for Mango Body Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.