The Body Shop Kosovo

Mango Body Butter

PER LEKURE TE THATE

VEGAN

NEW!

Mango Body Butter

PER LEKURE TE THATE

VEGAN

NEW!

0/5
0 Mendime

Duajeni dhe ushqeni lëkurën e thatë si kurrë më parë me gjalpin tonë më të mirë të trupit Mango.

Tani i bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë vajin e farës së mangos së Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga India, gjalpin shea të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Gana dhe vajin e arrave të Brazilit të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Peru, hidratuesi ynë i trupit e lë lëkurën e thatë të ndjehet më e butë, më e lëmuar dhe e ushqyer. me lagështi 96 orë. Madje ju jep një shkëlqim natyral.

Ne kemi përmirësuar gjithashtu aromën, kështu që ju mund të nuhasni si një mango e pjekur dhe me lëng.

Ky gjalpë trupi me aromë lëng, kremoz intensiv tani vjen në paketim të riciklueshëm* të bërë me kapak alumini dhe vaskë plastike 100% të ricikluar, duke përfshirë plastikën e ricikluar të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga India. Kjo do të thotë që ju mund ta doni planetin tuaj sa herë që e doni atë trup të bukur.

Përdorni hidratuesin tonë jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm me masë ose me bujari. Seriozisht. Të duash veten nuk është ndjerë kurrë kaq mirë.

*Aty ku lejojnë objektet lokale.

 • Hidratues për trupin
 • E përkryer për lëkurën e thatë
 • Ushqeni dhe mbroni lëkurën me lagështi 96 orë
 • Aromë e ëmbël, e freskët
 • Bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht

Gjalpë Kakao
Ky gjalpë legjendar natyral vjen nga bima e kakaos dhe shkrihet në lëkurë në temperaturën e trupit për ta lënë atë të lëmuar si kadife.
Gjalpë Shea nga Komuniteti i Tregtisë së Drejtë
Gjalpi Shea është gjalpi natyral më i pasur dhe më kremoz që ndihmon produktet tona të njollosin lëkurën tuaj në dashuri dhe ushqim.

Vaj i farës së Mangos ntë Komunitetit të Tregtisë së Drejtë
I korrur nga partnerët tanë në Indi, ky vaj i pasur me vitaminë A dhe E është i mrekullueshëm për lëkurën tuaj.

Clear

Si përdoret

 1. Thajeni trupin me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Merni një copë Gjalpë Trupi.
 3. Shpërndajeni mbi lëkurë me masë ose me bujari.
 4. Dhuroni nyjeve dhe pjesëve të prirura ndaj tharjes si gjunjët, bërrylat dhe këmbët pak dashuri shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë përpara se të visheni.
 6. Ndjeheni të ushqyer, të lëmuar dhe të zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.

Si përdoret

 1. Thajeni trupin me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Merni një copë Gjalpë Trupi.
 3. Shpërndajeni mbi lëkurë me masë ose me bujari.
 4. Dhuroni nyjeve dhe pjesëve të prirura ndaj tharjes si gjunjët, bërrylat dhe këmbët pak dashuri shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë përpara se të visheni.
 6. Ndjeheni të ushqyer, të lëmuar dhe të zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Mango Body Butter

Aqua/Water/Eau, Mangifera Indica Seed Oil/Mangifera Indica (Mango) Seed Oil, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Stearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Triethyl Citrate, Parfum/Fragrance, Dimethicone, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Oryza Sativa Bran Wax/Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Xanthan Gum, Linalool, Tocopherol, Limonene, Citric Acid, CI 19140/Yellow 5, CI 15985/Yellow 6.

My Review for Mango Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.