The Body Shop Kosovo

Jamaican Black Castor Oil Intense Moisture Mask

PËR TË GJITHA KACURRELAT

INTENZIVISHT HIDRATUESE DHE ZBUTËSE

FORCON & RIPARON

Jamaican Black Castor Oil Intense Moisture Mask

PËR TË GJITHA KACURRELAT

INTENZIVISHT HIDRATUESE DHE ZBUTËSE

FORCON & RIPARON

0/5
0 Mendime

Kujdesuni per kaçurrelat tuaja me trajtimin VIP, me maskën tonë me hidratim intensiv me vaj kastor të zi nga Xhamajka. Kjo mrekulli e pasur dhe kremoze është zgjidhja perfekte për flokët që kanë nevojë për hidratim. Aplikoni atë në flokë të lagur (kur të keni pak kohë) dhe lëreni formulën e kondicionimit intensiv të funksionojë. Pas përdorimit të parë flokët tuaj do të ndjehen intensivisht të kondicionuar dhe të ushqyer me hidratim te thelle. Vaji i ricinit te zi nga Xhamajka i kombinuar me proteinën e keratinës vegane dhe gjalpin shea të Komunitetit Fair Trade nga Gana, punojnë së bashku në maskën tonë me hidratim intensiv për të ushqyer dhe hidratuar flokët me lagështi.

Maska ndihmon për t’i mbajtur flokët pa lëkundje, më të butë dhe më të menaxhueshëm ndërsa punon për të përmirësuar kaçurrelat natyrale. Krijuar në bashkëpunim me bashkë-krijuesit tanë, një grup njerëzish me kaçurrela nga e gjithë bota, duke përfshirë Brazilin, Indonezinë, Afrikën e Jugut, MB dhe SHBA. Sepse ju nuk mund t’i kuptoni kaçurrelat dhe bobinat nëse nuk i keni ato!

Përdorni maskën tonë hidratuese së bashku me rutinën tonë të vajit të ricinit të zi xhamajkan për të ndihmuar në forcimin dhe rivendosjen e flokëve tuaj*.

Maska jonë intensivisht hidratuese vjen në paketim të riciklueshëm dhe është bërë me plastikë 100% të ricikluar**, duke përfshirë plastike të ricikluar të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga India, kështu që bën mirë për flokët dhe planetin tuaj. *Arritet kur përdoret si një rutinë e plotë e kondicionerit pastrues, maskës së flokëve, zbutësit të lëmuar dhe aktivizuesit të kaçurrelave. Riparon dukshëm flokët. **Aty ku lejojnë objektet lokale. Kapaku nuk është bërë me plastikë të ricikluar.

Pas përdorimit të parë:

 • 94% mendonin se flokët e tyre ishin të kondicionuar intensivisht
 • 94% mendonin se gjendja e flokëve të tyre dukej e rivendosur
 • 90% ranë dakord se maska ​​ndihmoi për të përmirësuar kaçurrelat e tyre natyrale.

Prova e përdoruesit e 100 të anketuarve me valë, kaçurrela dhe mbështjellje.

 • Për të gjitha kaçurrelat
 • Intensivisht hidratuese
 • Zbut flokët
 • Bërë me 94% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
Clear

Si përdoret

 1. Përdoreni pasi të keni larë floket me shampo (ose duke përdorur kondicionerin tonë pastrues të vajit të kastorit të zi xhamajkan)
 2. Nxirrni një masë bujare nga maska dhe aplikojeni nga rrënja në majë.
 3. Përdorni një krehër ose gishtat për t’u siguruar që shpërndahet bukur dhe në mënyrë të barabartë.
 4. Vendosni një kohëmatës për 10 minuta dhe vendosni këmbët lart, relaksohuni. Fetat e kastravecit në sytë tuaj nuk janë të nevojshme (por inkurajohen shumë).
 5. Shpërlajini dhe admironi flokët tuaj të shendetshem.

Si përdoret

 1. Përdoreni pasi të keni larë floket me shampo (ose duke përdorur kondicionerin tonë pastrues të vajit të kastorit të zi xhamajkan)
 2. Nxirrni një masë bujare nga maska dhe aplikojeni nga rrënja në majë.
 3. Përdorni një krehër ose gishtat për t’u siguruar që shpërndahet bukur dhe në mënyrë të barabartë.
 4. Vendosni një kohëmatës për 10 minuta dhe vendosni këmbët lart, relaksohuni. Fetat e kastravecit në sytë tuaj nuk janë të nevojshme (por inkurajohen shumë).
 5. Shpërlajini dhe admironi flokët tuaj të shendetshem.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Jamaican Black Castor Oil Intense Moisture Mask

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Behentrimonium Chloride, Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Parfum/Fragrance, Distearoylethyl Dimonium Chloride, PCA Glyceryl Oleate, Phenoxyethanol, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Isopropyl Alcohol, Sorbitan Laurate, Ethylhexylglycerin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Hydrolyzed Vegetable Protein, Limonene, Sodium Chloride, Linalool, Eugenol, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Citric Acid.

My Review for Jamaican Black Castor Oil Intense Moisture Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.