The Body Shop Kosovo

Edelweiss Smoothing Day Cream

Edelweiss Smoothing Day Cream

0/5
0 Mendime

Së shpejti për të qenë i preferuari juaj i ri, filloni mëngjesin tuaj me kremin tonë të ri të ditës Edelweiss zbutës. E bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale, nevojitet vetëm një copë e vogël e kremit tonë të ri të ditës Edelweiss Smoothing për të zbutur pamjen e linjave të holla dhe për ta lënë lëkurën të mbushur me lagështi 48 orë – thjesht pyesni 113 femrat që provuan (dhe e pëlqyen!) krem i ri në një provë të pavarur nga përdoruesi*.

I lehtë me teksturë ajri, ky krem ​​ditor jo ngjitës dhe që përthithet shpejt e do lëkurën edhe të ndjeshme, ndihmon që shenjat e lodhjes të duken të reduktuara dhe e lë lëkurën të duket më e ndritshme me një shkëlqim të fytyrës së freskët. Por këtu është pjesa më e mirë: ne kemi pasuruar çdo kavanoz me përqendrim të dyfishtë të edelweiss, i cili forcohet natyrshëm (dhe në mënyrë unike) me acid leontopodik i njohur për vetitë e tij antioksiduese. Në fakt, bima e vogël edelweiss është aq elastike dhe e fuqishme sa ekstrakti i saj ka 43% më shumë fuqi antioksiduese se retinoli.** Shumë e jashtëzakonshme, apo jo? Kremi ynë vegan është gjithashtu i përforcuar me acid hialuronik, vetëm për masë të mirë. Ndihmon në ruajtjen e lagështisë dhe ruan pengesën natyrale të lagështisë së lëkurës.

Ka edhe një surprizë tjetër – kavanozi ynë i riciklueshëm*** tani është bërë edhe me xham të ricikluar. Çfarë nuk duhet dashuruar? Hiqni një sasi sa bizele dhe lëmoni të gjithë lëkurën tuaj ditën dhe natën. Shijoni atë ndjenjën e lëkurës së butë dhe të butë. * Rezultatet e provës së përdoruesit gjatë një periudhe 4-javore: 113 gra të moshës 25-40 vjeç. **Retinol i shprehur si acetat retinol. Faktori i mbrojtjes radikale (RPF) u mat in vitro me rezonancë të spinit të elektronit. ***Aty ku lejojnë objektet lokale.

  • Krem ditor I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
  • Lëreni lëkurën të ndjehet më e freskët dhe zbut pamjen e linjave të holla
  • Ndihmon në ruajtjen e barrierës natyrore të lagështisë së lëkurës
  • Bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale
  • Tashmë i pasuruar me përqendrim të dyfishtë të edelweiss
  • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
  • I testuar dermatologjikisht

Edelweiss

Kjo bimë speciale është e mahnitshme dhe e famshme për qëndrueshmërinë dhe fuqinë e saj për të mbrojtur dhe riparuar veten. Do ta gjeni në linjën tonë Edelweiss.

Clear

Si përdoret

  1. Së pari, bëni një pastrim të mirë me koncentratin tonë pastrues Edelweiss. Kjo do të ndihmojë në larjen e të gjithë asaj papastërtie, ndotjeje dhe grimi, kështu që serumi juaj funksionon edhe më efektivisht.
  2. Hiqni një sasi bizele të kremit të ditës Edelweiss Smoothing dhe masazhoni lëkurën e pastruar çdo mëngjes dhe mbrëmje.
  3. Jepini disa sekonda që të fundoset.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Edelweiss Smoothing Day Cream

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Heptyl Undecylenate, Limnanthes Alba Seed Oil/Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Cetyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Polyglyceryl-3 Distearate, Caffeine, Tocopherol, Parfum/Fragrance, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Gluconate, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Linalool, Citronellol, Moringa Oleifera Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Citric Acid, Limonene, Benzyl Alcohol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Xanthan Gum.

My Review for Edelweiss Smoothing Day Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.