The Body Shop Kosovo

Edelweiss Serum Concentrate Sheet Mask

PËR NJË LËKURË MË TË BUTË

NDIHMON NË HIDRATIM DHE RIFRESKON

Edelweiss Serum Concentrate Sheet Mask

PËR NJË LËKURË MË TË BUTË

NDIHMON NË HIDRATIM DHE RIFRESKON

0/5
0 Mendime

Bëhuni gati të shkëlqeni me maskën tonë të re dhe të përmirësuar të Drops of Youth™.

E bërë me 99% përbërës me origjinë natyrale, maska ​​jonë e re përtëritëse me koncentrat serumi Edelweiss përkëdhel lëkurën tuaj dhe ju lë me një shkëlqim të freskët në vetëm 15 minuta – thjesht pyesni 101 gratë që provuan (dhe e pëlqyen!) maskën tonë të re, në një provë të pavarur të përdoruesit*.

Shpalosni dhe lëmoni maskën tuaj në lëkurën e pastruar dhe lëreni të bëjë gjënë e vet. Pas një përdorimi, lëkura juaj është 83,3% më e hidratuar, dhe ndihet më e freskët, më e lëmuar dhe duket më e gjallë dhe më e shëndetshme.

Çdo qese pasurohet me 2/3 e koncentratit të serumit Edelweiss që gjendet në një shishe të koncentratit tonë Edelweiss – bëhuni gati t’i jepni lëkurës tuaj një TLC serioze.

Tani e kemi pasuruar çdo maskë me përqendrim të dyfishtë të edelweiss, i cili forcohet natyrshëm (dhe më tepër në mënyrë unike) me acid leontopodik i njohur për vetitë e tij antioksiduese. Në fakt, bima e vogël edelweiss është aq elastike dhe e fuqishme sa ekstrakti i saj ka 43% më shumë fuqi antioksiduese se retinoli.** Shumë e jashtëzakonshme, apo jo? Ne kemi pasuruar serumin tonë vegan edhe me peptide me origjinë natyrore, vetëm për masë të mirë. Me origjinë nga orizi, peptidet dihet se ndihmojnë në ruajtjen e barrierës natyrore të lagështisë së lëkurës.

Ka edhe një surprizë tjetër – maskat tona janë bërë nga fibra me origjinë botanike. Çfarë nuk duhet dashuruar?

Krijo një rutinë të dyfishtë fuqie duke e çiftuar me Koncentratin tonë. Përdorni një maskë çarçaf dy herë në javë në lëkurë të pastruar, kur keni nevojë për një hidratim të shtuar. Lëreni për 15 minuta. Ndiqni me koncentratin e serumit ditor Edelweiss për një nxitje shtesë të freskisë.

Kjo dyshe e fuqishme do t’i lërë linjat e imëta të duken më të lëmuara dhe lëkurën tuaj më të shndritshme.

 • Maskë fletë
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
 • E lë lëkurën të ndjehet më e freskët, më e lëmuar dhe më e gjallë
 • Ndihmon në hidratimin e lëkurës
 • Bërë me 99% përbërës me origjinë natyrale
 • Tashmë i pasuruar me përqendrim të dyfishtë të edelweiss
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht
Clear

Si përdoret

 1. Së pari, bëni një pastrim të mirë me koncentratin tonë pastrues Edelweiss. Kjo do të ndihmojë në larjen e të gjitha papastërtive, ndotjes dhe grimit, kështu që maska juaj të funksionojë edhe më efektivisht.
 2. Shpaloseni dhe lëmoni, duke filluar nga balli.
 3. Lëreni të veprojë magjinë e saj për 15 minuta.
 4. Largojeni atë dhe masazhoni lëngun e mbetur në lëkurën tuaj.
 5. Ndiqni me koncentratin tonë të serumit ditor Edelweiss.

Si përdoret

 1. Së pari, bëni një pastrim të mirë me koncentratin tonë pastrues Edelweiss. Kjo do të ndihmojë në larjen e të gjitha papastërtive, ndotjes dhe grimit, kështu që maska juaj të funksionojë edhe më efektivisht.
 2. Shpaloseni dhe lëmoni, duke filluar nga balli.
 3. Lëreni të veprojë magjinë e saj për 15 minuta.
 4. Largojeni atë dhe masazhoni lëngun e mbetur në lëkurën tuaj.
 5. Ndiqni me koncentratin tonë të serumit ditor Edelweiss.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Edelweiss Serum Concentrate Sheet Mask

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Propanediol, Alcohol Denat., Sodium Hyaluronate, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Fagus Sylvatica Bud Extract, Sodium Hydroxide, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Parfum/Fragrance, Linalool, Moringa Oleifera Seed Oil, Citronellol, Malva Sylvestris Flower/Leaf/Stem Extract, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Rice Protein, Buddleja Officinalis Flower Extract, Benzoic Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sorbic Acid, Limonene, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Xanthan Gum.

My Review for Edelweiss Serum Concentrate Sheet Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.