The Body Shop Kosovo

Edelweiss Liquid Peel

PASTRIM NGA NDOTJES

GJEL PËR EKSFOLIIM

Edelweiss Liquid Peel

PASTRIM NGA NDOTJES

GJEL PËR EKSFOLIIM

0/5
0 Mendime

Ju pëlqen Liquid Peel nga Drops of Youth™? Epo, thjesht u bë edhe më mirë. E bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale, duhen vetëm disa pompa të Edelweiss Liquid Peel-it tonë të ri për të eksfoluar butësisht dhe për ta lënë lëkurën të duket më e lëmuar, më e shndritshme dhe më e freskët – thjesht pyesni 117 femrat që provuan (dhe e pëlqyen!) peel i ri në një provë të pavarur të përdoruesit*. Tekstura xhel-to-peel heq butësisht papastërtitë, ndotësit dhe qelizat e vdekura të lëkurës për t’ju lënë të dukeni me fytyrë të freskët dhe me shkëlqim. A e përmendëm se është i përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme? Dhe kjo nuk është e gjitha. Tani kemi pasuruar çdo shishe me përqendrim të dyfishtë të edelweiss, i cili forcohet natyrshëm (dhe më tepër në mënyrë unike) me acid leontopodik i njohur për vetitë e tij antioksiduese. Në fakt, bima e vogël edelweiss është aq elastike dhe e fuqishme sa ekstrakti i saj ka 43% më shumë fuqi antioksiduese se retinoli.** Shumë e jashtëzakonshme, apo jo? Ka edhe një surprizë tjetër – shishja jonë e riciklueshme*** është bërë tani edhe me 100% plastikë të ricikluar pas konsumit. Çfarë nuk duhet dashuruar? Zbutni disa pompa në lëkurë të thatë 2-3 herë në javë dhe do të keni atë shkëlqim me fytyrë të freskët, pas shtrirjes, para udhëtimit, me pamje të shëndetshme në asnjë kohë! * Rezultatet e provës së përdoruesit gjatë një periudhe 4-javore: 117 gra të moshës 25-40 vjeç. **Retinol i shprehur si acetat retinol. Faktori i mbrojtjes radikale (RPF) u mat in vitro me rezonancë të spinit të elektronit. *** Pa përfshirë pompën. Aty ku lejojnë objektet lokale.

  • Liquid Peel
  • Eksfolon dhe heq papastërtitë, ndotësit dhe qelizat e vdekura të lëkurës
  • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
  • E lë lëkurën të ndjehet më e freskët dhe të duket më e ndritshme
  • Bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale
  • Tashmë i pasuruar me përqendrim të dyfishtë të edelweiss
  • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
  • I testuar dermatologjikisht
Clear
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Edelweiss Liquid Peel

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Carbomer, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Parfum/Fragrance, Citric Acid, Linalool, Citronellol, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Benzyl Alcohol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum.

My Review for Edelweiss Liquid Peel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.