The Body Shop Kosovo

Edelweiss Bouncy Sleeping Mask

PËR LËKURË MË TË BUTË

NDIHMON NË RUAJTJEN E BARRIERËS SË HIDRATIMIT TË LËKURËS

ISHTE DROPS OF YOUTH™

Edelweiss Bouncy Sleeping Mask

PËR LËKURË MË TË BUTË

NDIHMON NË RUAJTJEN E BARRIERËS SË HIDRATIMIT TË LËKURËS

ISHTE DROPS OF YOUTH™

0/5
0 Mendime

Jepini lëkurës tuaj një trajtim zbutës me maskën tonë të gjumit Drops of Youth™ Bouncy – është kthyer, dhe tani është akoma më mirë.

E bërë me 97% përbërës me origjinë natyrale, maska ​​jonë e re rinovuese Edelweiss Bouncy Sleeping Mask përkëdhel lëkurën tuaj dhe e lë atë të ndjehet e lëmuar, e rinovuar dhe e mbushur me hidratim 24 orë – thjesht pyesni 115 femrat që provuan (dhe e pëlqyen!) maskën tonë të re në një provë të pavarur të përdoruesit*.

Dëshironi të dini se çfarë ka ndryshuar tjetër? Tani e kemi pasuruar çdo kavanoz me përqendrim të dyfishtë të Edelweiss, i cili forcohet natyrshëm (dhe më tepër në mënyrë unike) me acid leontopodik i njohur për vetitë e tij antioksiduese. Në fakt, bima e vogël edelweiss është aq elastike dhe e fuqishme sa ekstrakti i saj ka 43% më shumë fuqi antioksiduese se retinoli. Shumë e jashtëzakonshme, apo jo?

Një maskë krem-xhel që zbut lëkurën me hidratim të thellë, duke e lënë mbi lëkurë gjatë kohës që flini, përthithet shpejt, ushqen intensivisht dhe ndihmon në ruajtjen e barrierës natyrale të lagështisë së lëkurës. Zgjohuni për lëkurën me pamje të shtuar me hidratim, dhe linjat e imëta duken të zbutura dhe më pak të dukshme.

Ka edhe një surprizë tjetër – paketimi ynë tani është 100% i riciklueshëm*** dhe është bërë edhe me xham të ricikluar.

Nxirrni një sasi të vogël dhe lëreni në lëkurën e pastruar duke shmangur sytë, më pas lëreni gjatë natës që të bëjë magjinë e saj.

 • Maskë gjatë natës I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
 • E lë lëkurën të ndjehet më e lëmuar dhe e renovuar
 • Hidraton lëkurën me hidratim 24 orë
 • Bërë me 97% përbërës me origjinë natyrale
 • Tashmë i pasuruar me përqendrim të dyfishtë të Edelweiss
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • Jo komedogjenik (nuk bllokon poret)
 • I testuar dermatologjikisht
Clear

Si përdoret

 1. Plotësoni rutinën tuaj të zakonshme të kujdesit të lëkurës
 2. Hiqni një sasi të vogël dhe lëmoni në lëkurë, duke shmangur sytë.
 3. Lëreni të gjithë mirësinë të zhytet dhe lëreni të bëjë gjënë e saj brenda natës.
 4. Ëndrra të ëmbla!

Si përdoret

 1. Plotësoni rutinën tuaj të zakonshme të kujdesit të lëkurës
 2. Hiqni një sasi të vogël dhe lëmoni në lëkurë, duke shmangur sytë.
 3. Lëreni të gjithë mirësinë të zhytet dhe lëreni të bëjë gjënë e saj brenda natës.
 4. Ëndrra të ëmbla!
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Edelweiss Bouncy Sleeping Mask

Aqua/Water/Eau, Propanediol, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Dicaprylyl Carbonate, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Phenoxyethanol, Coco-Glucoside, Benzyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Parfum/Fragrance, Adenosine, Caffeine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Linalool, Citronellol, Moringa Oleifera Seed Oil, Citric Acid, Limonene, Tocopherol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Xanthan Gum.

My Review for Edelweiss Bouncy Sleeping Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.