The Body Shop Kosovo

Edelweiss Bouncy Eye Mask

MASKË PËR ZONËN E SYVE

HIDRATUESE

Edelweiss Bouncy Eye Mask

MASKË PËR ZONËN E SYVE

HIDRATUESE

0/5
0 Mendime

Rifresko sytë me pamje të lodhur me maskën tonë të re dhe të përmirësuar të syve Drops of Youth™ Bouncy Eye Mask. E bërë me 92% përbërës me origjinë natyrale, maska ​​jonë e re e syve Edelweiss Bouncy lë lëkurën nën sy të ftohur, duke u dukur më e lëmuar dhe e mbushur me hidratim. Thjesht pyesni 100 gratë që provuan (dhe e pëlqyen!) maskën tonë të re të syve në një provë të pavarur nga përdoruesi* .

Pas një përdorimi, zvogëlon pamjen e linjave të holla, e lë lëkurën të ndjehet e freskët dhe të duket sikur sapo ka pasur një sy gjumë të fortë. Shenjat e mërzisë dhe lodhjes rreth syve duken të reduktuara, duke e lënë zonën e syve të duket më e freskët. Këtu është lajmi më i mire nga të gjithë: ne kemi pasuruar çdo maskë me përqendrim të dyfishtë të edelweiss, i cili forcohet natyrshëm (dhe në mënyrë unike) me acid leontopodik i njohur për vetitë e tij antioksiduese. Në fakt, bima e vogël edelweiss është aq elastike dhe e fuqishme sa ekstrakti i saj ka 43% më shumë fuqi antioksiduese se retinoli.** Shumë e jashtëzakonshme, apo jo?

Përthithëse e shpejtë dhe jo e yndyrshme, maska ​​jonë për nën sy mund të përdoret ditën ose natën. Në mëngjes, prekni butësisht një sasi të vogël rreth zonës së syve. Në mbrëmje, aplikoni një sasi të bollshme dhe lëreni për 3 minuta përpara se të masazhoni sa më shumë.

Ka edhe një surprizë tjetër – paketimi ynë tani është 100% i riciklueshëm*** dhe është bërë edhe me xham të ricikluar.

 • Maskë për sytë gjatë natës
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
 • Lë lëkurën të ndjehet e freskët dhe të duket e ngopur me hidratim
 • I jep syve të lodhur me pamje të relaksuar
 • Ftoh lëkurën me -2,7°c
 • Bërë me 92% përbërës me origjinë natyrale
 • Tashmë i pasuruar me përqendrim të dyfishtë të edelweiss
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht
Clear

Si përdoret

 1. Në mëngjes, prekni butësisht një sasi të vogël rreth zonës së syve.
 2. Në mbrëmje, aplikoni një sasi të bollshme dhe lëreni për 3 minuta përpara se të masazhoni sa më shumë.
 3. Ndiqni me koncentratin tonë të serumit ditor Edelweiss.

Zbuloni linjen e plote te Edelweiss ose lexoni me shume rreth benefiteve te linjes Edelweiss.

Si përdoret

 1. Në mëngjes, prekni butësisht një sasi të vogël rreth zonës së syve.
 2. Në mbrëmje, aplikoni një sasi të bollshme dhe lëreni për 3 minuta përpara se të masazhoni sa më shumë.
 3. Ndiqni me koncentratin tonë të serumit ditor Edelweiss.

Zbuloni linjen e plote te Edelweiss ose lexoni me shume rreth benefiteve te linjes Edelweiss.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Edelweiss Bouncy Eye Mask

Aqua/Water/Eau, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Glycerin, Glycereth-26, Propanediol, Dimethicone, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum/Fragrance, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Linalool, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Citronellol, Moringa Oleifera Seed Oil, Cucumis Sativus Fruit Extract/Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Ceramide NP, Citric Acid, Limonene, Benzyl Alcohol, Xanthan Gum.

My Review for Edelweiss Bouncy Eye Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.