The Body Shop Kosovo

Edelweiss Eye Concentrate

NDIHMON NË MBRONJEN NGA NDOTJA

ZBUT SHFAQJEN E LINJAVE RRETH SYVE

Edelweiss Eye Concentrate

NDIHMON NË MBRONJEN NGA NDOTJA

ZBUT SHFAQJEN E LINJAVE RRETH SYVE

0/5
0 Mendime

Rigjallëroni lëkurën rreth syve tuaj me koncentratin më të shitur të syve Drops of Youth™ (pssst – sapo u bë edhe më i mirë!)

E bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale, nevojiten vetëm disa pika të koncentratit tonë të ri rigjallërues Edelweiss për sytë për ta bërë zonën tuaj të syve të duket më e lëmuar, më e fortë* dhe e mbushur me lagështi 24 orë – thjesht pyesni 103 femrat që provuan (dhe u pëlqeu! ) serumi ynë i ri i syve në një provë të pavarur nga përdoruesit**.

Jeni kurioz se çfarë e bën serumin tonë të ri të syve ekstra të veçantë? Tani kemi pasuruar çdo shishe me përqendrim të dyfishtë të edelweiss, i cili forcohet natyrshëm (dhe më tepër në mënyrë unike) me acid leontopodik i njohur për vetitë e tij antioksiduese. Në fakt, bima e vogël edelweiss është aq elastike dhe e fuqishme sa që ekstrakti i saj dihet se ka 5 herë më shumë fuqi antioksiduese sesa acetati i vitaminës E. Shumë e jashtëzakonshme, apo jo? Ne kemi pasuruar serumin tonë vegan edhe me peptide me origjinë natyrore, vetëm për masë të mirë. Me origjinë nga orizi, peptidet dihet se ndihmojnë në ruajtjen e barrierës natyrore të lagështisë së lëkurës.

I vogël, por i fuqishëm, ndihmon në zbutjen e linjave të holla nën sy, kështu që lëkura rreth zonës së syve duket më pak e lodhur dhe duket e rigjallëruar.

Kjo formulë e lehtë, jo e yndyrshme, që përthithet shpejt formon gjithashtu një shtresë të padukshme mbi lëkurën tuaj për të ndihmuar në mbrojtjen e saj nga ndotja e brendshme dhe e jashtme (perfekte për të gjitha llojet e qyteteve), të cilat mund të çojnë në dehidratim, mpirje dhe plakje të parakohshme të lëkurës.

Ka edhe një surprizë tjetër – ne e kemi ridizajnuar paketimin në mënyrë që të jetë i riciklueshëm*** dhe është bërë edhe me xham të ricikluar. Çfarë nuk duhet dashuruar?

* Lëkurë që duket e shëndoshë me lagështi, me sipërfaqe të lëmuar. Lëkura duket e ringjallur dhe e rifreskuar.

** Rezultatet e provës së përdoruesit gjatë një periudhe 4-javore: 103 gra të moshës 25-40 vjeç.

*** Pa përfshirë pipetën. Aty ku lejojnë objektet lokale.

  • Koncentrat ditor i syve
  • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme
  • E lë zonën e syve të ndjehet më e lëmuar dhe më e fortë
  • Ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga ndotja
  • Bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale
  • Tashmë i pasuruar me përqendrim të dyfishtë të edelweiss
  • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
  • I testuar dermatologjikisht
Clear
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Edelweiss Eye Concentrate

Aqua/Water/Eau, Propanediol, Alcohol Denat., Glycerin, Pentylene Glycol, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, PVP, Silica, Sorbitol, Phenoxyethanol, Niacinamide, Pullulan, Avena Sativa Kernel Extract/Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Ethylhexylglycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Citric Acid, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Hydrolyzed Rice Protein, Tocopherol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract.

My Review for Edelweiss Eye Concentrate

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.