The Body Shop Kosovo

Drops of Youth™ Youth Cream

Drops of Youth™ Youth Cream

5/5
1 Mendime
"Krema drops of youth mu ka pershtat teper ne fytyre. Gjith kom pas problem me ja pershtat ftyres kremen e duhun qe me mnejt make up mire gjate gjith dites. Tash mo skom nevoj as per primer per mi mbyll poret. Osht jeteee! Edhe kom hulumtu ma shume dhe mduket qe i parandalon rrudhat e hershme qe fillojne me na dal, ni arsye ma shume qe me perdor :))))"
Lexo më shumë

Kremi ynë Drops of Youth ™ Youth bën pikërisht atë që tingëllon: një krem ​​luksoz që do të ndihmojë që lëkura juaj të duket e bukur, e lulëzuar dhe të ndihet më e butë.

E shihni, plakja është vetëm një pjesë normale e jetës dhe ne jemi mirë me këtë! Në fakt, ne përmirësohemi vetëm me moshën, përse të mos e festojmë? Pavarësisht nëse jeni 60, 40 vjeç ose nuk dukeni një ditë mbi 20 vjeç, ne duam që ju të përqafoni atë lëkurë të bukur. Kremi rinor i Body Shop është vetëm qershia hidratuese sipër.
E vërteta është, sa më shumë plakemi, aq më e thatë bëhet lëkura jonë. Kjo është arsyeja pse kremi ynë Drops of Youth ndihmon në hidratimin dhe rimbushjen e lëkurës së thatë, të lodhur ose të dehidratuar.

Është i pasuruar me vajin e farës moringa të Komunitetit të tregtisë nga Ruanda dhe nga qelizat burimore të bimëve, kështu që kremi ynë Drops of Youth është një mënyrë e sigurtë për të ndihmuar në rritjen e lëkurës tuaj më të lëmuar dhe më elastike.

Ne mezi presim që ju të përjetoni vaskën e bukur dhe të ajrosur të mirësisë që është Kremi i Rinisë i The Body Shop’s Drops of Youth Youth. Textureshtë cilësi e lehtë, e freskët i përket lëkurës tuaj.

  • Bërë me tre qeliza burimore të bimëve: edelweiss, criste marine dhe sea holly.
  • E pasuruar me vajin e farës moringa të Tregtisë së Panairit të Komunitetit nga Ruanda
  • Përdorni si pjesë e rutinës tuaj të kujdesit të lëkurës Drops of Youth for për lëkurë dukshëm më rinore
  • Lëkura ndihet më e bukur (87% pajtohen*) dhe më e lëmuar (92% pajtohen*)
  • I testuar dermatologjikisht
  • Jo komedogjene
  • * kur testohet në 85 gra
Clear

Si përdoret

1. Merrni një sasi sa një bizele të kremit tonë Drops of Youth në majë të gishtave dhe përhapeni atë në të gjithë fytyrën dhe qafën, çdo mëngjes dhe natë.
2. Lëreni atë për disa sekonda ndërsa përthithet dhe shijoni ndjesinë e lëkurës më të butë dhe më të lëmuar.

Si përdoret

1. Merrni një sasi sa një bizele të kremit tonë Drops of Youth në majë të gishtave dhe përhapeni atë në të gjithë fytyrën dhe qafën, çdo mëngjes dhe natë.
2. Lëreni atë për disa sekonda ndërsa përthithet dhe shijoni ndjesinë e lëkurës më të butë dhe më të lëmuar.

5 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

Ja vlene 100%

February 2022

Krema drops of youth mu ka pershtat teper ne fytyre. Gjith kom pas problem me ja pershtat ftyres kremen e duhun qe me mnejt make up mire gjate gjith dites. Tash mo skom nevoj as per primer per mi mbyll poret. Osht jeteee! Edhe kom hulumtu ma shume dhe mduket qe i parandalon rrudhat e hershme qe fillojne me na dal, ni arsye ma shume qe me perdor :))))

Blearta
Shopping Cart

Përbërësit

Drops of Youth™ Youth Cream

Ujë, Dimethicone, Glicerinë, Alkool Denat., Najlon-66, Polisobuten i Hidrogjenuar, Amonium Acryloyldimethyltaurate / VP Copolymer, Fenoksietanol, Caprylyl Glycol, Alkool Cetyl, Acid Salicilik, Kafeinë, Tokoferol,Stearat Gliceril, PEG-100 Stearat, Hidroksid Natriumi, Parfum / Aromë, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glukonat Natriumi, Adenozinë, Alkool T-Butil, Linalool, Citronellol, Vaj FareMoringa/ Moringa Oleifera, Limonen, Ekstrakt Maritium Crithmum, Ekstrakt Eryngium Maritimum, Ekstrakt Kulture Leontopodium Alpinum Callus, Acid Citric, Xanthan Gum, CI 77891 / Dioksid Titani.

My Review for Drops of Youth™ Youth Cream

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.