The Body Shop Kosovo

Skin Defence Multi-Protection Lotion SPF 50+ PA++++

Mbrojtje ndaj Diellit

Skin Defence Multi-Protection Lotion SPF 50+ PA++++

Mbrojtje ndaj Diellit

0/5
0 Mendime

Gati për një shtesë të re në linjën tuaj të preferuar Skin Defence? Njihuni me mbrojtjen tonë më të mirë. Ne kemi krijuar një locion të ri hidratues të fytyrës që kombinon SPF 50+ PA ++++ të lartë, hidratimin 24 orë dhe mbrojtjen nga ndotja. Përthithet shpejt dhe nuk yndyros, ky gjithçkabërës i ri ka një matricë të përmirësuar të filtrave UV – kjo është një mënyrë e lezetshme për të thënë që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet UV. Kjo përfshin UVA, e cila depërton më thellë dhe shkakton shfaqjen e pigmentimit dhe çngjyrosjes. Ashtu si vetëm SPF-të më të mira, ndihmon në mbrojtjen e së ardhmes së lëkurës tuaj dhe parandalimin e plakjes së parakohshme, dhe gjithashtu përmban ekstrakt algash të kuqe dhe vitaminë C. Do të ndihmojë lëkurën tuaj të duket më e ndritshme dhe e shëndetshme, por duhet ta vendosni çdo ditë. Premtoni?

  • Formulë krejt e re me mbrojtjen tonë më të mirë
  • Hidratues fytyre me SPF 50+ PA ++++ dhe mbrojtje UVA / UVB
  • Ndihmon në mbrojtjen nga shfaqja e pigmentimit dhe plakja e parakohshme
  • Ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga ndotja e brendshme dhe e jashtme
  • Bërë me ekstrakt algash të kuqe dhe vitaminë C për të ndihmuar në shkëlqimin e pamjes së lëkurës për një shkëlqim të shëndetshëm
  • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
  • Testuar dermatologjikisht
  • Jo-komedogjen
  • Vegan

Aloe Vera Organike e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Shumë delikate dhe qetësuese në lëkurë, aloe vera është perfekte për llojet e ndjeshme të lëkurës. Jona vjen nga Mexico.

Vitamina C. Ne përdorim vitaminën C (Acidin Askorbik, nëse po ndiheni luksozë) për të ndihmuar lëkurën të ndjehet e këndshme dhe me shkëlqim.

Ekstrakt Algash të Kuqe. Ne e përdorim këtë përbërës në produktet tona mbrojtëse për lëkurën për përmbajtjen e vitaminës C. Ndihmon produktet tona për ta bërë lëkurën tuaj të duket më me shkëlqim.

Clear

Si përdoret

Masazhojeni në fytyrë dhe qafë si pjesë e rutinës tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës dhe para se të vendosni make-up.
Kini kujdes të shmangni zonën e syve.

Si përdoret

Masazhojeni në fytyrë dhe qafë si pjesë e rutinës tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës dhe para se të vendosni make-up.
Kini kujdes të shmangni zonën e syve.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Skin Defence Multi-Protection Lotion SPF 50+ PA++++

Ujë, Homosalate, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol, Alkol Denat., PEG-100 Stearat, Etilheksil Salicilat, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Polymethylsilsesquioxane, Potassium Cetyl Phosphate, Glicerinë, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Gliceril Stearat, Citrat Natriumi, Alkooli Cetearyl, Fenoksietanol, Glikol Kapril, Acid Citrik, Glukozid Dekil, Xanthan Gum, Vaj Farash Marula/ Screrocarya Birrea, Parfum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, 3-O-Ethil Acid Askorbik, Sorbat Kaliumi, Disodium EDTA, Ekstrakt RrënjeTaraxacum Officinale Rhizome, Ekstrakt Palmaria Palmata, Propilen Glukol, Linalool, BHT, Etilheksilglicerinë, Limonene, Citronellol, Hidroksid Natriumi.

My Review for Skin Defence Multi-Protection Lotion SPF 50+ PA++++

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.