The Body Shop Kosovo

Skin Defence Multi- Protection Light Essence SPF 50 PA +++

Skin Defence Multi- Protection Light Essence SPF 50 PA +++

0/5
0 Mendime

Njihuni me thelbin tuaj të ri ditor – na premtoni se nuk do të dilni nga shtëpia pa të.

Locioni ynë i ri i Skin Defence Multi-Protection Light Essence është një formulë shumë e lehtë, hidratuese që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës tuaj me mbrojtje SPF 50 PA +++. Ky locion super i lëngshëm përdor filtra UVA/UVB të spektrit të gjerë të optimizuar me zgjuarsi për të ndihmuar në mbrojtjen e përditshme nga rrezet UV të dëmshme, si dhe duke ndihmuar në mbrojtjen nga ndotja e brendshme dhe e jashtme.

Formula që absorbohet shpejt duket e padukshme, ndihet me frymë dhe e rehatshme në lëkurë. Nuk është i yndyrshëm, nuk lë një shkëlqim të bardhë dhe nuk transferohet në majën tuaj. Lëkura thjesht mbetet me shkëlqim, më e barabartë dhe gati për grim (nëse kjo është preferenca juaj).

  • Hidratant pa peshë, me absorbim të shpejtë
  • SPF 50 PA +++ me mbrojtje nga ndotja e brendshme dhe e jashtme
  • Mbrojtje UVA/UVB
  • Përfundim i padukshëm
  • Nuk e lë lëkurën të ndihet ngjitëse ose e yndyrshme
  • E shkëlqyeshme nën grim
  • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
  • Jo komedogjene
Clear

Si përdoret

Masazhojeni në fytyrë dhe qafë si pjesë e rutinës tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës dhe para se të vendosni make-up.
Kini kujdes të shmangni zonën e syve.

Si përdoret

Masazhojeni në fytyrë dhe qafë si pjesë e rutinës tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës dhe para se të vendosni make-up.
Kini kujdes të shmangni zonën e syve.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Skin Defence Multi- Protection Light Essence SPF 50 PA +++

Aqua, Homosalate, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Salicylate, PEG-100 Stearate, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Dimethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Cetearyl Alcohol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Caprylyl Glycol, Dimethicone Crosspolymer, Decyl Glucoside, Parfum, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Linalool, Propylene Glycol, Citric Acid, BHT, Limonene, Citronellol, Sodium Hydroxide

My Review for Skin Defence Multi- Protection Light Essence SPF 50 PA +++

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.