The Body Shop Kosovo

Banana Truly Nourishing Hair Mask

PËR FLOKË TË THATA

VEGAN

Banana Truly Nourishing Hair Mask

PËR FLOKË TË THATA

VEGAN

0/5
0 Mendime

Tani i çertifikuar nga Shoqëria Vegan e bërë me 96% përbërës me origjinë natyrore, duke përfshirë pure bananesh organike, gjalpë kakaoje, gjalpë shea të tregtisë së ndershme të Komunitetit nga Gana dhe Tregti e Drejtë e Komunitetit vaj arrë Brazili nga Peruja, ky fshi-luftëtar me erë frutore bënë flokë e thata që të duken më të lëmuara. Dhe do të ndihesh më e butë, më e shëndetshëm dhe e mbushur me lagështirë, të gjitha pa e rënduar flokun.

E bërë me Vegan Silk Protein, përdoreni një herë në javë si pjesë e rutinës tuajë të bananes me 3 hapa për të ndihmuar në riparimin e qimeve nga brenda dhe për të lënë flokët të ushqehen nga rrënja në majë.

Maska jonë e flokëve vjen edhe në paketim të bëra me plastikë 100% të ricikluar, duke përfshirë edhe plastikën e ricikluar Community Fair Trade të mbledhur në rrugët e Bengaluru, Indi, kështu që bën mirë për ju dhe planetin tuaj.

 • Maskë flokësh shumë ushqyese
 • Perfekt për flokë të thatë
 • Lërini flokët të ndihen të ushqyer nga rrënjë në majë
 • Lërini flokët të duken më të lëmuar dhe më pak të thata
 • Erë frutash.
 • Bërë me 96% përbërës me origjinë natyrore
 • Çertifikuar nga Shoqata Vegane

Organic Banana Puree

Bananet janë një zbutës natyral i lëkurës. I fusim në pura për gamën tonë më të frytshme.

Cocoa Butter

Ky gjalpë legjendar natyror vjen nga bima e kakaos dhe shkrihet në lëkurë në temperaturën e trupit për ta lënë të lëmuar.

Clear

Si përdoret

 1. Një herë në javë pas shampos, shpërndani në mënyrë të barabartë një kukull bujare me maskë flokësh, nga rrënja deri në fund.
 2. Kreh flokët me krehërin tonë detangling.
 3. Lëreni maskën në flokë për 5-10 minuta.
 4. Pastroni me ujë të ngrohtë.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Banana Truly Nourishing Hair Mask

Aqua/Water/Eau, Musa Sapientum Fruit Extract/Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Cetearyl Alcohol, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Cetyl Alcohol, Glycerin, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Triethyl Citrate, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Theobroma Grandiflorum Seed Butter, Benzyl Alcohol, Distearoylethyl Dimonium Chloride, Phenoxyethanol, Cetearyl Olivate, Cetrimonium Chloride, Sorbitan Olivate, Tocopheryl Acetate, Parfum/Fragrance, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Ascorbic Acid, sr-Spider Polypeptide-1, Linalool, Panthenol, Coumarin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Eugenol, Tocopherol, CI 19140/Yellow 5, CI 15985/Yellow 6.

My Review for Banana Truly Nourishing Hair Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.