The Body Shop Kosovo

Banana Truly Nourishing Conditioner

Banana Truly Nourishing Conditioner

0/5
0 Mendime

Nëse dëshironi që flokët tuaj të duken më të lëmuar, kondicioneri ynë më i fuqishëm se kurrë më parë ushqyes me banane është miku më i mirë i flokëve të thatë dhe të prirur ndaj kërcitjes.

Tani vegan dhe i bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë purenë organike të bananes, ky kondicioner me erë qesharake frutash i lë flokët e thatë të duken më të butë dhe më pak të dredhur. Dhe ndjeheni më të butë, më të shëndetshëm dhe të hidratuar menjëherë.*

Bërë me proteinë mëndafshi Vegan, përdorni kondicionerin tonë si pjesë e rutinës sonë me banane me 3 hapa për të ndihmuar në riparimin e flokëve nga brenda dhe për të lënë flokët të ndjehen të ushqyer nga rrënja në majë.*

Kondicioneri ynë vjen gjithashtu në shishe të bëra me plastikë 100% të ricikluar, duke përfshirë plastikën e ricikluar të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë të mbledhur nga rrugët e Bengaluru, India, kështu që bëni mirë për veten tuaj dhe planetin tuaj.**

*Arritet kur përdoret si një rutinë e plotë: shampo, balsam dhe maskë flokësh. Riparon dukshëm flokët. ** Kapaku nuk është bërë me plastikë të ricikluar.

 • Kondicioner ushqyes
 • E përkryer për flokë të thatë të prirur për të kërcyer
 • Lërini flokët të ndjehen të ushqyer nga rrënjët në majë*
 • Lërini flokët të duken më të lëmuar dhe më pak të dredhur*
 • Erë qesharake me fruta
 • Bërë me 96% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane

Puree Organike e Bananes
Bananet janë një zbutës natyral i lëkurës. I grijmë në pure për linjën tonë frutash.

Clear

Si përdoret

 1. Aplikoni një sasi balsam me madhësi arre në flokë të lagur dhe të pastruar.
 2. Punoni nga rrënja në majë, duke u fokusuar në skajet.
 3. Krehni flokët me krehërin tonë zbërthyes.
 4. Lëreni për një ose dy minuta.
 5. Shpërlajeni tërësisht.
 6. Një herë në javë, ndiqni maskën tonë me banane të vërtetë ushqyese për flokët.
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Banana Truly Nourishing Conditioner

Aqua/Water/Eau, Musa Sapientum Fruit Extract/Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Hydroxyethylcellulose, Lecithin, Panthenol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Ascorbic Acid, sr-Spider Polypeptide-1, Linalool, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, CI 19140/Yellow 5, CI 15985/Yellow 6.

My Review for Banana Truly Nourishing Conditioner

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.