The Body Shop Kosovo

Almond Milk Body Scrub

EKSFOLIATOR I BUTË I TRUPIT

ZBUTË LËKURË E THATË DHE E NDJESHME

VEGAN

Almond Milk Body Scrub

EKSFOLIATOR I BUTË I TRUPIT

ZBUTË LËKURË E THATË DHE E NDJESHME

VEGAN

0/5
0 Mendime

Butësisht fërkoje atë trup të bukur deri në butësi të mëndafshtë me scrubin tonë më të mirë të Trupit me Qumësht të Bajameve.

Tani vegan dhe i bërë me 97% përbërës me origjinë natyrore, duke përfshirë qumështin e bajameve Community Fair Trade nga Spanja, trupi ynë kremoze exfoliator butësisht largon qelizat e vdekura të lëkurës për të lënë lëkurën e thatë dhe të ndjeshme duke u ndjerë më e butë, më e lëmuar dhe e ushqyer me lagështi.

Ky scrub me erë të ëmbël tani vjen në paketim të riciklueshëm. Kutia është bërë gjithashtu me plastikë 100% të ricikluar, duke përfshirë plastikën e ricikluar Community Fair Trade nga India. Kjo do të thotë se ju mund ta doni planetin tuaj ndërsa ju e doni dhe fëshisni trupin tuaj.

  • Eksfoliues i butë i trupit
  • Perfekte për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme
  • Lëreni lëkurën të ndihet më e butë dhe e ushqyer me lagështirë
  • Erë delikate kremoze
  • Bërë me 97% përbërës me origjinë natyrore
  • Çertifikuar nga Shoqata Vegane
Clear
0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Almond Milk Body Scrub

Aqua/Water/Eau, Glycine Soja Oil/Glycine Soja (Soybean) Oil, Glycerin, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetearyl Alcohol, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Hydrated Silica, Hydrogenated Jojoba Oil, Cetyl Alcohol, Parfum/Fragrance, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Orbignya Oleifera Seed Oil, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sodium Stearoyl Glutamate, Juglans Regia Shell Powder/Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Prunus Amygdalus Dulcis Shell Powder/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Shell Powder, Glyceryl Stearate Citrate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Denatonium Benzoate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, CI 19140/Yellow 5.

My Review for Almond Milk Body Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.