The Body Shop Kosovo

Almond Milk Shower Cream

Për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme

VEGAN

Almond Milk Shower Cream

Për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme

VEGAN

0/5
0 Mendime

Merrni atë trup të bukur të pastër dhe të qetësuar nga ndjenja e thatësisë me kremin tonë hidratues të dushit me qumësht bajame.

Tani i çertifikuar nga Vegan Society dhe i bërë me 93% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë qumështin organik të bajameve të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit nga Spanja, kremi ynë punëtor i dushit ndihmon që lëkura të ndihet e butë, e pastër dhe e hidratuar. Kjo aromë ka erë si bajame të ëmbla – ju transporton në një korije bajamesh me diell, me nuanca druri sandali, jasemini, trëndafili dhe myshku.

I përshtatshëm për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme, shkumëzon butësisht nga një krem ​​i pasur, duke u shndërruar në një shkumë qumështi super të butë.
Shishja është e riciklueshme dhe e bërë nga plastika 100% e ricikluar, duke përfshirë plastiken tonë të ricikluar të Tregtisë së Drejtë të Komunitetit të mbledhur nga rrugët e Bengaluru, Indi. Mund ta ricikloni edhe kapakun! Kjo do të thotë që ju mund ta doni planetin tuaj sa herë që nxiheni dhe e doni trupin tuaj.

  • Krem dushi
  • Respekton barrierën natyrale të hidratimit të lëkurës
  • E përkryer për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme
  • Lëreni lëkurën të ndjehet e butë, e pastër, e rehatshme dhe e hidratuar
  • Aromë arrore dhe kremoze
  • 93% përbërës me origjinë natyrale
  • Tani i certifikuar nga Shoqëria Vegane
  • I testuar dermatologjikisht
Clear

Si përdoret

Aplikoni në trup, pastrohuni dhe shpërlajeni.

Si përdoret

Aplikoni në trup, pastrohuni dhe shpërlajeni.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Almond Milk Shower Cream

Aqua/Water/Eau, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Coco-Glucoside, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Sodium Gluconate, Tocopherol, Denatonium Benzoate, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid.

My Review for Almond Milk Shower Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.