The Body Shop Kosovo

Almond Milk & Honey Creamy Body Scrub

Për lëkurë të ndjeshme

Eksfolijim qetësues

Vegjetarian

Almond Milk & Honey Creamy Body Scrub

Për lëkurë të ndjeshme

Eksfolijim qetësues

Vegjetarian

0/5
0 Mendime

Përshëndetuni me Kremin tonë Scrub të Butë Eksfoliues me Qumësht Bajameje & Mjalt. Qumështi i bajames dhe mjalti janë një nga dhuratat më të zgjuara të natyrës. Dhe ne i kemi përzier ato së bashku për t’ju sjellë kremin scrub delikat eksfoliues për të ndihmuar lëkurën të ndihet më e butë dhe e lëmuar.
Ja një gojëdhënë: Kleopatra shpesh lahej në qumësht dhe mjaltë për ta mbajtur lëkurën e saj të butë. Frymëzuar nga ky sekret i bukurisë mbretërore, Kremin jonë Scrub i Butë Eksfoliues me Qumësht Bajameje & Mjalt,që është formuluar për të hequr butësisht qelizat e vdekura të lëkurës, duke zbuluar lëkurë me ndjesi më të butë – është i përshtatshëm për një mbretëreshë.
I pasuruar me qumësht organik të bajames dhe mjalt, ky eksfoliues me qumësht bajame ndihmon në zbutjen e lëkurës ndërsa eksfolihet. Nuk ka nevojë për fërkim të ashpër këtu. Është një eksfoliues kremoz për trupin me mjaltë, i përsosur për miqtë tanë me lëkurë të ndjeshme dhe miqtë tanë me lëkurës të thatë gjithashtu!
Harrojeni të ecni si një egjiptian, tani mund të përkëdheleni si një i tillë me Scrub-in me Qumësht Bajameje dhe Mjalt të The Body Shop.

  • Eksfolion butësisht, duke nxjerrë në pah lëkurë me ndjesi më të butë
  • Delikat me lëkurën e ndjeshme dhe të thatë
  • Pasuruar me bajame organike të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Spanja, mjaltë dhe vaj organic bajamesh
  • Aromë hipoalergjike dhe e testuar dermatologjikisht

Vaj dhe Qumësht Bajameje Organike e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Vaji dhe Qumështi ynë i Bajames që e dashurojnë lëkurën, janë të pasur me vitaminë E, të rritura nga Ekspertët Tanë të Bajames™ në Spanjë.

Mjalti. Hidratuesi i fuqishëm i natyrës, dhe një nektar i ëmbël për lëkurën e etur. Ne u jemi mirënjohës mikeshave tona gumëzhitëse dhe zukatëse që e bëjnë.

Clear

Si përdoret

1. Filloni seancën tuaj përkëdhelëse me një banjë ose dush të ngrohtë. Kjo ndihmon për të hapur poret në mënyrë që të mund të merrni përfitimet e plota të eksfolijimit.
2. Nxirrni një sasi bujare të Kremit tonë Scrub të Butë Eksfoliues me Qumësht Bajameje & Mjalt. dhe filloni ta fërkoni atë në lëkurën tuaj, duke kaluar nga këmbët në qafë.
3. Merrni kohën që ju duhet duke i shpëlarë të gjitha dhe shijoni lëkurën që ndihet më e butë dhe e lëmuar.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Almond Milk & Honey Creamy Body Scrub

Ujë, Vaj Soje/ Glycine Soja, Glicerinë, Alkool Cetearil, Gliceril Stearat, Vaj Fare Susami/ Sesamum Indicum, PEG-100 Stearat, Vaj i Hidrogjenuar Jojoba, Parfum, Dimethicone, Mjalt, Gjalp Shea/ Butyrospermum Parkii, Vaj Fare Babasu/ Orbignya Oleifera, Coco-Caprylate/Caprate, Alkool Cetyl, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Caprylyl Glycol, Fenoksietanol, Vaj Bajamesh të Ëmbla/ Prunus Amygdalus, Myristamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Fruta Luffa Cylindrica, Pluhur i Guackës së Bajameve të Ëmbla/ Prunus Amygdalus Dulcis, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Karbomer, Hidroksid Natriumi, Disodium EDTA, Tokoferol, Alkool Myristyl, Alkool Stearyl, Benzoat Denatoniumi, Ekstrakt Farasg Bajameje të Ëmbël/ Prunus Amygdalus Dulcis, Acid Citric, Xanthan Gum, Alkool Benzil, Vaj Luledielli/ Helianthus Annuus, Acid Dehidroacetik.

My Review for Almond Milk & Honey Creamy Body Scrub

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.