The Body Shop Kosovo

Almond Milk Body Butter

PER LEKURE TE THATE DHE TE NDJESHME

VEGAN

NEW!

Almond Milk Body Butter

PER LEKURE TE THATE DHE TE NDJESHME

VEGAN

NEW!

5/5
1 Mendime
"Jam ndare shume e kenaqur me kete produkt, me mban hidratim ne trupin tim shume gjate dhe lekura e trupit nuk me thahet me. Mbi te gjitha ka arome teper teper te mire!!!"
Lexo më shumë

Duajeni, qetësoni dhe ushqeni lëkurën e thatë dhe të ndjeshme si kurrë më parë me gjalpin tonë më të mirë të trupit me qumësht bajame.

Tashmë i bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë qumështin dhe vajin e bajames të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Spanja, gjalpë shea të punuar me dorë të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Gana dhe vajin e farave të susamit të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga Nikaragua, hidratuesi ynë qetësues i trupit e lë lëkurën e thatë dhe të ndjeshme të ndjehet më e butë. , më i lëmuar dhe i ushqyer me lagështi 96 orë. Madje ju jep një shkëlqim natyral.

Ky gjalpë trupi super kremoz tani vjen në paketim të riciklueshëm* të bërë me kapak alumini dhe vaskë plastike 100% të ricikluar, duke përfshirë plastiken e ricikluar të Komunitetit të Tregtisë së Drejtë nga India. Kjo do të thotë që ju mund ta doni planetin tuaj sa herë që e doni atë trup të bukur.

Përdorni hidratuesin tonë jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm me masë ose me bujari. Seriozisht. Të duash veten nuk është ndjerë kurrë kaq mirë.

*Aty ku lejojnë objektet lokale.

 • Hidratues për trupin
 • E përkryer për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme
 • Ushqen, zbut dhe mbron lëkurën me lagështi 96 orë
 • Aromë kremoze, arra
 • Bërë me 95% përbërës me origjinë natyrale
 • Certifikuar nga Shoqëria Vegane
 • I testuar dermatologjikisht

Gjalpë Kakao
Ky gjalpë legjendar natyral vjen nga bima e kakaos dhe shkrihet në lëkurë në temperaturën e trupit për ta lënë atë të lëmuar si kadife.
Gjalpë Shea nga Komuniteti i Tregtisë së Drejtë
Gjalpi Shea është gjalpi natyral më i pasur dhe më kremoz që ndihmon produktet tona të njollosin lëkurën tuaj në dashuri dhe ushqim.

Qumësht dhe vaj bajamesh organik nga Komuniteti i Tregtisë së Drejtë
Qumështi dhe vaji ynë i bajameve që e duan lëkurën janë të pasur me vitaminë E, të rritur nga ‘Ekspertët tanë të Bajameve’ në Spanjë.

Clear

Si përdoret

 1. Thajeni trupin me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Merni një copë Gjalpë Trupi.
 3. Shpërndajeni mbi lëkurë me masë ose me bujari.
 4. Dhuroni nyjeve dhe pjesëve të prirura ndaj tharjes si gjunjët, bërrylat dhe këmbët pak dashuri shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë përpara se të visheni.
 6. Ndjeheni të ushqyer, të lëmuar dhe të zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.

Si përdoret

 1. Thajeni trupin me peshqir pas eksfolimit dhe pastrimit.
 2. Merni një copë Gjalpë Trupi.
 3. Shpërndajeni mbi lëkurë me masë ose me bujari.
 4. Dhuroni nyjeve dhe pjesëve të prirura ndaj tharjes si gjunjët, bërrylat dhe këmbët pak dashuri shtesë.
 5. Jepini disa minuta që të zhytet në lëkurë përpara se të visheni.
 6. Ndjeheni të ushqyer, të lëmuar dhe të zbutur.
 7. Duajeni dhe ushqeni lëkurën tuaj një herë në ditë.
5 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

Best Body Butter

February 2022

Jam ndare shume e kenaqur me kete produkt, me mban hidratim ne trupin tim shume gjate dhe lekura e trupit nuk me thahet me.

Mbi te gjitha ka arome teper teper te mire!!!

Jehona
Shopping Cart

Përbërësit

Almond Milk Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Panthenol, Parfum/Fragrance, Dimethicone, Phenoxyethanol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Glyceryl Stearate Citrate, Tocopherol, Citric Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid.

My Review for Almond Milk Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.