The Body Shop Kosovo

Vitamin C Glow Boosting Microdermabrasion

Vitamin C Glow Boosting Microdermabrasion

0/5
0 Mendime

Mendoni banjën luksoze nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Vitamin C Glow Boosting Microdermabrasion punon për të hequr butësisht qelizat e vdekura të lëkurës për një përfundim më të butë dhe me pamje të shëndetshme.
Le të jemi të sinqertë, trajtimet luksoze spa mund të jenë pak të mbivlerësuara (për të mos përmendur çmimet) por lajmi i mirë është se ju mund të shijoni përfitime të ngjashme nga një mikrodermabrasion fytyre me produktin e mikrodermabrasionit në shtëpi të The Body Shop. Pasuruar me manaferrat camu camu, kjo përzierje e hollë e mikro grimcave eksfoliuese, duke përfshirë gurë të grimcuar garnet, e bëjnë më të lehtë punën e pastrimit të asaj që dita juaj e zënë mund të ketë lënë pas. Papastërti, mbetje, makeup dhe kremrat kundër diellit do të largohen lehtësisht, duke lënë lëkurën që ndihet më e freskët dhe luksoze më e butë. Është përforcuesi perfekt një herë në javë.
Pavarësisht fuqive të saj të palodhshme, Mikrodermabrazioni i Vitaminës C ndihet i butë në lëkurë pa ndonjë nevojë për pastrim të ashpër. Është thjesht gjëja e duhur për lëkurën e lodhur, duke e ndihmuar atë të duket më e ndritshme dhe më rrezatuese. Vazhdoni, përqafoni ndjenjën e kënaqësisë DIY me scrubin tonë të mikrodermabrazionit.

  • Largon qelizat e vdekura të lëkurës
  • Jep një pamje më të freskët dhe me shkëlqim
  • Ndihmon lëkurën të ndihet e pastruar dhe e butë
Clear

Si përdoret

1. Bëni një udhëtim në spa (aka banjo juaj).
2. Shtrydhni një sasi të vogël të Mikrodermabrazionit tonë me Vitaminë C në majë të gishtave dhe vendoseni në një fytyrë të lagur.
3. Butësisht masazhojeni atë në lëkurë me lëvizje rrethore. Sigurohuni që të jeni tepër të kujdesshëm rreth zonës së syve.
4. Pasi të ndiheni të pastruar në mënyrë të kënaqshme, shpëlajeni me ujë të ngrohtë dhe thajeni.
5. Provojeni me Vitamin C Glow Boosting Moisturiser.

Si përdoret

1. Bëni një udhëtim në spa (aka banjo juaj).
2. Shtrydhni një sasi të vogël të Mikrodermabrazionit tonë me Vitaminë C në majë të gishtave dhe vendoseni në një fytyrë të lagur.
3. Butësisht masazhojeni atë në lëkurë me lëvizje rrethore. Sigurohuni që të jeni tepër të kujdesshëm rreth zonës së syve.
4. Pasi të ndiheni të pastruar në mënyrë të kënaqshme, shpëlajeni me ujë të ngrohtë dhe thajeni.
5. Provojeni me Vitamin C Glow Boosting Moisturiser.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Vitamin C Glow Boosting Microdermabrasion

Ujë (Tretës), Solum Diatomeae / Diatomaceous Earth / Terre de diatomées (Agjent Thithës), Glicerinë (Humektant), Silikat Alumini (Gërryes), Vaj Bajameje e ëmbël/ Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Agjenti I Zbutjes së Lëkurës – Okluziv), Dimethicone (Agjenti I Zbutjes së Lëkurës – Okluziv), Gjalpi Shea/Butyrospermum Parkii (Agjenti I Zbutjes së Lëkurës – Emolient), Alkool Cetearyl (Agjent Emulsifikues), Stearat Gliceril (Agjenti Emulsifikues), PE (Surfaktant), Fenoksietanol (Konservant), Polysorbate 60 (Surfaktant), Alkyl Acrylate Crosspolymer (Stabilizues / Modifikues i Viskozitetit), Benzoat Natriumi (Konservant), Xanthan Gum (Agjent i Kontrollit të Viskozitetit Magnesium Ascorbyl Phosphate (Antioksidant), Parfum / Aromë (Përbërës Aromatizues), Hidroksid Natriumi (Rregullues i pH), Disodium EDTA (Agjent Reduktues), Linalool (Përbërës Aromatizues), PEG-30 Dipolihidroksistarat (Agjent Emulsifikues), Trideceth-6 (Surfaktant – Agjent Emulsufikues), Limonene (Përbërës Aromatizues), Ekstrakt frutash Myrciaria Dubia (Agjent i Zbutjes së Lëkurës), Citral (Përbërës Aromatizues), Acid Citrik (Rregullues i pH).

My Review for Vitamin C Glow Boosting Microdermabrasion

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.