The Body Shop Kosovo

Mediterranean Almond Milk with Oats Instant Soothing Mask

Për lëkurë të ndjeshme

Mediterranean Almond Milk with Oats Instant Soothing Mask

Për lëkurë të ndjeshme

0/5
0 Mendime

Lëkura e ndjeshme nuk ka pse të moos i përdorë maskat eksfoliuese me Maskën tonë për Qetësim të Menjëhershëm me Tërshërë dhe Qumësht Bajameje Mesdhetare 100% vegjetarianë. Frymëzuar nga recetat antike romake, maska ka një përzierje të butë, si puding, me miell tërshëre nga Mbretëria e Bashkuar dhe qumësht bajameje sipas Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Ndihmon në lehtësimin e lëkurës së thatë dhe të ndjeshme nga ndjenja e tërheqjes dhe kruajtjes, dhe eksfolion butësisht për ta lënë lëkurën të ndihet më e butë, e lëmuar dhe e rimbushur me hidratim.

  • 100% vegjetariane
  • Maskë kremoze, qetësuese për fytyrën
  • Me miell tërshëre nga Mbretëria e Bashkuar dhe qumësht bajameje sipas Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë.
  • Pasuruar me aloe vera organike nga Meksika dhe gjalpë shea nga Gana sipas Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë.
  • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
  • 100% e përdoruesve bien dakord që produkti ndihet i butë në lëkurë *
  • 96% e përdoruesve bien dakord që lëkura ndihet e qetësuar *
  • 95% e përdoruesve bien dakord që lëkura ndihet e rehatuar * (Provuar në 100 gra me lëkurë të ndjeshme.)

Vaj dhe Qumësht Bajameje Organike e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Vaji dhe Qumështi ynë i Bajames që e dashurojnë lëkurën, janë të pasur me vitaminë E, të rritura nga Ekspertët Tanë të Bajames™ në Spanjë.

Aloe Vera Organike e Komunitetit të Tregëtisë së Drejtë. Shumë delikate dhe qetësuese në lëkurë, aloe vera është perfekte për llojet e ndjeshme të lëkurës. Jona vjen nga Mexico.

Clear

Si përdoret

1. Hiqni makeup-in dhe pastroni lëkurën.
2. Vendosni një shtresë të barabartë të maskës në fytyrë duke përdorur furçën e fytyrës ose gishtat, duke shmangur zonën e syve dhe buzëve. Vendoseni në qafë dhe dekolte nëse dëshironi.
3. Lëreni për 5-10 minuta.
4. Duke përdorur majat e gishtërinjve, masazhojeni butë me lëvizje të qeta dhe rrethore për të ndier që grimcat delikate të eksfolinimit funksionojnë përpara se ta hiqni.
5. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë me lëvizje të buta rrethore. Përdorni deri në dy herë në javë për rezultate më të mira.

0 / 5
Performanca
Cilësia
Vlera

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Përbërësit

Mediterranean Almond Milk with Oats Instant Soothing Mask

Ujë, Vaj Ulliri/ Olea Eropaea, Glicerinë, Propanediol, Tërshërë/ Avena Sativa, Alkool Cetearil, Gjalp Shea/ Butyrospermum Parkii, Betaine, Ferment Lactobacillus Lysate , Ekatrakt I Algës së Kuqe/Carrageenan, Alkool Benzil, Estere Jojoba, Acidi Levulinik, Parfum/ Aromë, Dehidroacetati i Natriumit, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Levulinate, Tokoferol, Bisabolol, Pluhur Lëngu Aloe Vera/ Aloe Barbadensis, Trisodium Eustilic Fustileni, Filtrat I Fermentuar i Rrënjës së Rrepës, Acid Citrik, Vaj Fare Luledielli/Helianthus Annuus, Ekstrakt i farës së bajames së ëmbël/ Prunus Amygdalus Dulcis, Xanthan Gum, Hidroksid Natriumi, Acid Dehidroacetik.

My Review for Mediterranean Almond Milk with Oats Instant Soothing Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.